A Kanadából indult program Magyarországra is megérkezett – mára az Egyesült Államoktól Romániáig rajonganak érte

2025. február 14. 22:15

A Drogkutató Intézet elemzésében rámutat, hogy a Portage-modell egy innovatív, terápiás közösségen alapuló módszer, amely sikeresen segítette már sokak felépülését világszerte.

2025. február 14. 22:15

Magyarországon rendelkezésre állnak különböző lehetőségek azok számára, akik szeretnének felépülni drogfüggőségükből, legyen szó ambuláns ellátásról, bentlakásos rehabilitációról vagy önsegítő csoportokról – írja a Drogkutató Intézet. Az elemzés szerint az elérhető programok között kiemelkedik a Portage-modell, amely egy innovatív, terápiás közösségen alapuló módszer, amely sikeresen segítette már sokak felépülését világszerte.

A kanadai eredetű program célja, hogy a függőségben szenvedők számára strukturált, támogató környezetet biztosítson, amely segíti őket az önálló, felelősségteljes élet kialakításában. A modell filozófiája szerint a drogfüggőség nem betegség, hanem egy rossz viselkedési válasz, amely tanult készségekkel és pozitív megerősítéssel korrigálható

– mondta Téglásy Kristóf stratégiai igazgató.

A módszer egyedi megközelítése révén hatékony alternatívát kínál a hagyományos rehabilitációs programokkal szemben, és egyre több országban alkalmazzák sikeresen, ilyen például Olaszország, Portugália, a Fülöp-szigetek, Bermuda, Honduras, az Egyesült Államok, Magyarország és Románia.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Pixabay

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mi-egy-nagy-vibralo-tojast-hasznalunk-2
2025. február 15. 09:11
"A modell filozófiája szerint a drogfüggőség nem betegség, hanem egy rossz viselkedési válasz, amely tanult készségekkel és pozitív megerősítéssel korrigálható" Ja, ha átnevezzük valami másnak, akkor mindjárt közelebb is jutottunk a megoldáshoz! A masszív függőséget "pozitív megerősítéssel" (???) meg tanult készségekkel ugyan meg nem gyógyítja senki. Olyan biokémiai szinten rögzült vágy/késztetés alakul ki, amit a pszichológiai kényszerek csak fokozni tudnak, de azok megszűnése nem vonja maga után a drogról való leszokást automatikusan. A drog evolúciós-szelekciós trigger, én nem nagyon törném kezem-lábam a hulladék megmentéséért. Amúgy Kanadában meg az USA-ban kezd felfutni a shroomer culture. A fű legalizációján felbátorodottak nem álltak meg félúton, a háztáji gombászás nagy népszerűségnek örvend. A "közösségi" oldalak tele vannak a gombatermesztés külőnféle "tek"-jeit népszerűsítő videókkal és útmutatókkal.
neszteklipschik
2025. február 14. 22:52 Szerkesztve
Ugyan! Mindenki drogozzon, mer' az a "korszerű"! Kappangeri, az ellenzéki "Köztársaság" Elnöke meg legalizálja a marihónalját Bugyipesten. Drogos zombik nélkül soha nem lehetünk "világváros"! Tudjátok, még a köcsög SZDSZ-es maoista nyikhaj Demszky szlogenje volt: "világvárost építünk!" Így-így! :-)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!