Nem véletlen Trump érdeklődése: elképesztő, mi minden van Grönland jege alatt

Hatalmas ásványkincsekről ír az Euractiv elemzése.

Oké, akkor mi meg megvesszük Kaliforniát – áll a kezdeményezés szövegében.
Komolytalan dán petíció indult Kalifornia állam megvásárlására. Ezzel akart néhány dán válaszolni arra, hogy Donald Trump átvenné Grönland irányítását – számolt be az Euronews.
„Nézett már rá egy térképre, és gondolt arra, hogy »Tudja, mire van szüksége Dániának? Több napsütésre, pálmafákra és görkorcsolyára«” – kérdezi a petíció. „Nos, egyszer az életben lehetőségünk van arra, hogy ezt az álmot valóra váltsuk”.
Szerda délelőttig a petíció honlapján több mint 200 ezer aláírás gyűlt össze, és a cél az 500 euer aláírás elérése.
Célja, hogy „1 billió dollár (plusz-mínusz néhány milliárd) összegyűljön. Ez csak 200 000 koronát jelent minden egyes dán állampolgártól”.
„Nemzetünk rendkívüli örökségének népszerűsítése nemzeti érdek, hogy Kalifornia Új Dániává váljon. Los Angeles? Inkább Løs Ångeles” – áll a petícióban.
Bár a dán petíció viccként kezeli Grönland megvételét, Donald Trump nagyon is komolyan gondolja a vásárt.
Januári hivatalba lépése előtt Trump azt mondta, hogy nem zárja ki Grönland katonai erővel történő elfoglalását, azt állítva, hogy a terület „létfontosságú” az USA nemzetbiztonsága szempontjából.
Az elnök legidősebb fia, Donald Trump Jr. a múlt hónapban Grönlandra látogatott, és azt mondta a polgároknak, hogy a Trump-kormányzat jól fog bánni velük.
Nyitókép: Unsplash
Ezt is ajánljuk a témában
Hatalmas ásványkincsekről ír az Euractiv elemzése.