Trump orosz szemmel

2025. január 25. 08:23

Sokan a globalizmus megfékezését, a hagyományos értékek erősödését várják visszatérésétől.

2025. január 25. 08:23
Stier Gábor
Stier Gábor
Demokrataa

„Ahogy a világban, úgy Oroszországban is kettős érzésekkel fogadták Donald Trump győzelmét. Sokan a globalizmus megfékezését, a hagyományos értékek erősödését várják visszatérésétől, így az egész világra hatással lévő forradalomként értékelik mindazt, ami az Egyesült Államokban történt. Ahogy e markánsan konzervatív tábor első számú ideológusa, Alekszandr Dugin fogalmaz, a trumpizmus nemcsak Amerikát, hanem az egész világot megváltoztatja. Az eurázsianizmus továbbfejlesztőjeként karakteres teoretikussá vált Dugin nem hagyja figyelmen kívül Trump ismételt megválasztásának geopolitikai hatásait sem, ám e gondolatvilágból sokakkal egyetemben mindenekelőtt a Soros György, Bill Gates vagy Klaus Schwab nevével fémjelzett globalizmus – ebből fakadóan az oltások és a zöldátállás –, a baloldali liberalizmus, a progresszivizmus, valamint a woke ideológia tagadását emeli ki.

A trumpizmus Dugin olvasatában nem az egész emberiséget magába foglaló egységes piacban és kulturális térben gondolkodik, ahol a nemzetállamok közötti határok egyre inkább elmosódnak. Ehelyett ragaszkodik a nemzetállamok megőrzéséhez vagy civilizációkba történő integrálásához. Legalábbis a nyugati civilizáció kontextusában, ahol az Egyesült Államok szerepe az, hogy maga köré gyűjtse a Nyugat országait. De ezúttal nem a liberális globalista ideológia égisze, hanem magának a trumpizmusnak a védnöksége alatt egyesítve őket. Dugin szerint ez nem azt jelenti, hogy a többpólusú világ elmélete teljesen elfogadható volna Trump és követői számára. A trumpizmus az amerikai hegemónia új változata, de az unipolaritás itt egészen más tartalommal és természettel bír, mint a globalistáknál. A világrendszer középpontjában az Egyesült Államok és hagyományos értékei állnak – vagyis a fehér, keresztény Nyugat, amely meglehetősen patriarchális, de ugyanakkor elismeri a szabadságot, az egyént és a piacot. Mindenki másnak felajánlják, hogy vagy kövesse a Nyugatot, vagy azon kívül, másodrendűként keresse magának a jólét és fejlődés útját.”

Ezt is ajánljuk a témában

Fotó: Magali Cohen / Hans Lucas / Hans Lucas via AFP

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
recipdoki
2025. január 25. 10:15
Brékó ! A pávatáncos most van bajban nem tudja merre táncoljon,na most legyen nagy pofája a kretén orbán-putlerszopóknak méghogy Orbán nem Putler fasával a szájába az ügynöke, Trójai falova az EU-ban A Politico szerint a magyar kormány megingott az Oroszország elleni uniós szankciók meghosszabbításának ügyében, miután Trump élesen támadta Putyint, és további büntetéseket helyezett kilátásba. Most akkor Orbán minden döntése attól függ majd, hogy éppen mit mond,vagy tesz Trump??? Önálló gondolat nincs?Zelenszkijt lehet szeretni vagy nem szeretni, de nem árt tudomásul venni hogy putyin elvtárs törekvései és a mi hazánk között van Orbán el van tévedve, azt hiszi, hogy Trump is rajong érte és minden kívánságát és gondolatát teljesíteni fogja. Arra sem gondol, hogy Trump is pont olyan őrült és csakis kizárólag pont annyira a saját érdekeit képviseli, mint ő. Egy seggel két döglött dakota lovat nem lehet megülni! Le kell szállni! Igaz Orbán elvtárs?
Kovács Ubul
2025. január 25. 09:18
A putyinizmus mit ajánl fel?
polárüveg
2025. január 25. 09:03
I. Globalizmus vagy nemzetek? A kérdésfelvetés félrevezető lehet. A nemzetek idejétmúltságát és globalis egybesültséget hirdetők tévednek. Tévednek, mert nem veszik figyelembe a fejlődés organikusságának szabályait, hanem erőszakosan avatkoznának abba. Pedig a természet mutatja az organikus fejlődés elveit. A természetben a magasrendű szervezetek nem az óriás egysejtűek. Hanem a sejtek sejtcsoportokba rendezett egységei közötti specifikus munkamegosztás, ami a sejtek szövetsége, a sejtszövetségek szövetségei adnak magasabb rendű működést. És ez azért van, mert a speciális feladatokat az azokat leghatékonyabban a speciális felépítésű sejtek képesek ellátni. De a sejtcsoportok a többi sejtcsoporttal a szervezet egészének működése érdekében kapcsolatban, mondhatni globális kapcsolatban állnak. Folyt.
polárüveg
2025. január 25. 09:03
II. Mindezen természeti példaképet, mégpedig jól működő példaképet alapul véve felismerhetjük, hogy a nemzetekre egyelőre még szükség van. Minden egyes nemzet egy speciális természetű, kulturális, társadalmi környezetű "iskola" és "fejlődési műhely" az odaszületett emberek részére. Az emberiség a nemzetek sokszínűsége révén képes mindig a legelőnyösebb fejlődési utat megtalálni, mert az a nemzet emelkedik fel nemcsak anyagi, hanem szellemi, lelki téren, aki ezt képes felmutatni. Az emberiség organikus fejlődésének része a nemzetek szövetsége vagy társulása. Amikor a fejlődés elér olyan szintre, hogy a kulturális és anyagi különbségek nem a más népek kárára működnek, akkor a népek szövetségei képesek bolygószintű szövetség felé fordulni. A nemzeteket megszüntetni akarók egy fejlődési zsákutcát jelentő globális amőbát akarnak, amelyet képesek uralni. Ugyanis uralomról van itt szó, a szuverén nemzeteket nem tudják uralni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!