Rengeteg a felmondás: válsághelyzet alakult ki a székelyudvarhelyi kórházban

2024. december 04. 17:17

Több vezető beosztásban levő munkatárs is benyújtotta felmondását az intézményben.

2024. december 04. 17:17
null

Nyitókép: Szakács-Paál István Facebook-oldala

Válsághelyzet alakult ki a székelyudvarhelyi városi kórházban, miután az elmúlt időszakban az intézmény hat vezető beosztásban levő munkatársa is benyújtotta felmondását – közölte szerdán Szakács-Paál István, a székelyföldi város polgármestere.

A székelyföldi elöljáró Facebook-oldalán azt írta, hogy elkezdte a helyzet kivizsgálását, és csütörtökön válsággyűlést tart az érintettek bevonásával. Ezt követően részletesen beszámol a város legnagyobb intézményénél kialakult helyzetről. Szakács-Paál István a Székelyhon hírportálnak úgy nyilatkozott, hogy a kialakult helyzet nem veszélyezteti a betegellátást. 

Elmondta: csütörtökre összehívta a kórház új igazgatótanácsát, egyaránt meghallgatja a távozó és a maradó alkalmazottak álláspontját, és utána akár konkrét döntéseket is bejelenthetnek. Ígérete szerint csütörtökön ismerteti a helyzetet a sajtóval. Zörgő Noémi, a Hargita megyei város kórházának szóvivője a sajtónak úgy nyilatkozott, hogy 

az igazgatók mellett alacsonyabb beosztásban lévő alkalmazottak is távoztak az intézményből, de mind a kórházban, mind a járóbeteg-rendelőben zavartalan az ellátás. 

A Hargita Népe megyei napilap a székelyudvarhelyi kórházban dolgozó alkalmazottaktól úgy értesült, a felmondások hátterében az állhat, hogy korábban a kórház sürgősségi osztályának orvosai beadvánnyal fordultak a vezetőséghez, arra panaszkodva, hogy a munkaközösség leterhelt, a kevés alkalmazott képtelen ellátni a sok beteget. A lap online kiadásában azt írta: egyes orvosok, egészségügyi asszisztensek 24 órás műszakokban dolgoznak, ezért jelezték a kórház vezetőségének, hogy nem vállalnak plusz ügyeletet, de beadványukra nem kaptak választ. 

Tar Gyöngyi, a Hargita megyei közegészségügyi igazgatóság vezetője korábban a lapnak arról beszélt, hogy a székelyföldi megyében sürgősségi és háziorvosokra van szükség. Mint közölte, a sürgősségi orvosok hiánya a maroshévízi, gyergyószentmiklósi, székelyudvarhelyi városi kórházak és a csíkszeredai megyei kórház működésére is károsan hat. Szerinte a kisebb részlegekben is legalább tíz orvosra lenne szükség, de csak egy van, vagy egy sincs, így háziorvosok „segítenek be” és vállalnak ügyeletet.

(MTI) 

Ezt is ajánljuk a témában

 

 

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
KARAK-ter
2024. december 04. 20:07
Nesze neked bezzeg Románia rom - mánia.
5m007h 0p3ra70r
2024. december 04. 19:50
>>Akitlosz 2024. december 04. 18:31 Ez van szinte mindenhol. Sok munka, kevés alkalmazott, alacsony bérek.<< Nem! Romániában nem ez van! Ott emelkedő életszínvonal van, kiugró bérek és tempós fejlődés. És ezt nem én mondom, hanem a függetlenobjektív sajtó!
5m007h 0p3ra70r
2024. december 04. 19:49
#bezzegrománia
Akitlosz
2024. december 04. 18:31
Ez van szinte mindenhol. Sok munka, kevés alkalmazott, alacsony bérek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!