„Aggasztó, ami Lengyelországban történik” – lengyel lapnak nyilatkozott Szalai Zoltán

2024. december 20. 09:26

Marcin Romanowski lengyel politikus magyarországi menedékjogáról kérdezték az MCC főigazgatóját, a Mandiner főszerkesztőjét.

2024. december 20. 09:26
null

Nyitóképen: Szalai Zoltán (fotó: Földházi Árpád, Mandiner)

 

A wPolityce lengyel lapnak nyilatkozott Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója, a Mandiner főszerkesztője a lengyelországi helyzetről, Marcin Romanowski lengyel politikus magyarországi menedékjogáról.

***

A magyar kormány úgy döntött, hogy politikai menedékjogot biztosít Marcin Romanowski úrnak. Az ön szemszögéből milyen okai voltak ennek a döntésnek? Mi győzte meg Orbán miniszterelnök kormányát?

Szerintem nyilvánvaló, hogy Tusk úr kormánya politikai okokból vadászik az előző jobboldali lengyel kormány tagjaira. Marcin Romanowski úr esetében nyilvánvaló tények bizonyítják, hogy jogi eljárását erősen befolyásolják politikailag, és nem lesz tisztességes eljárás az ügyében.

Ön szerint más Lengyelországban üldözött emberek is számítanak menedékre a testvéri Magyarországon?

Azt gondolom, hogy ha a politikai menedékjog körülményei más esetekben is fennállnak, akkor ez megismétlődhet, de én nem vagyok a magyar kormány, csak a lengyel nép és a lengyel demokrácia barátja. Eleget szenvedtünk együtt az elnyomás alatt a múlt században, és nem szabad hagynunk, hogy ez megismétlődjön, különösen a saját kormányunk részéről.

Hogyan értékeli a jogállamiság helyzetét Lengyelországban Donald Tusk hatalomátvétele óta?

Szerintem nagyon aggasztó, ami Lengyelországban történik, és még aggasztóbb, hogy az európai elit behunyja a szemét, még inkább támogatja Tusk úr tisztességtelen és nem demokratikus törekvését.

Biztonságban van Marcin Romanowski úr? A magyar kormány kibírja a nyomást? Valószínűleg hatalmas nyomás nehezedik majd Tusk úr brüsszeli barátai részéről.

Szerintem Magyarországon egyértelműen biztonságban van. Az Orbán-kormányra 2010 óta brüsszeli nyomás nehezedik, és ezzel nagyon jól együtt tudnak élni. A 19. és a 20. században is több politikai menekült érkezett Lengyelországból Magyarországra. Nagyon szomorú vagyok, hogy ez ismét megtörténik ebben az új évszázadban.

 

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tapir32
2024. december 28. 23:37
A szociopátia egyik fő ismérve az empátia teljes hiánya. Ezt tapasztaljuk a háborús felek részéről és ezt tapasztaljuk a háborút folytatni akarók részéről! Ki érez együtt az ukrán néppel és az orosz néppel? A háborút folytatni akarók vagy a békét akarók? Felelőtlen szociopata politikusok a tűzszünet és a béke helyett a háborút erőltetik!
2024. december 28. 23:35 Szerkesztve
„Ki a nagyobb háborús bűnös: az az oldal, amelyik kész tárgyalni a háború befejezéséről, vagy az, amelyik ragaszkodik ahhoz, hogy folytatni kell a háborút anélkül, hogy látszana a vége, nem számít, hány élet veszik el közben?” Arnaud Bertrand Az EU háborúpárti vezetői is háborús bűnösök!
2024. december 28. 23:25 Szerkesztve
A magyar kormány úgy döntött, hogy politikai menedékjogot biztosít Marcin Romanowski úrnak. Nincsenek biztosítva a tisztességes eljárás feltételei! Tusk olyan mint Hitler! Nincs jogállam Lengyelországban!
Theorba
2024. december 20. 21:27
Marcin Romanowski valójában csak kis hal volt, mert mintha a Ziobro vezette tárcánál összekeverték volna a pártkasszát egy áldozatsegítő alap forrásaival. Romanowskit pechjére egy beosztottja, az alapnál dolgozó Tomasz Mraz le is hallgatta. És ugyebár véletlenül van róla vagy 50 órányi anyag.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!