Így „aggódtak” a szakértők a választás előtt, mert Orbán kiállt Trump mellett
„Példátlan hazárdjáték”, „mindent egy lapra tett fel”, így kommentálták a magyar miniszterelnök lépését.
Mikor volt olyan a magyar történelemben, hogy a világ két vezető hatalmának első embere egyidejűleg így beszél hazánk vezetőjéről?
(Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán)
„Orbánnak nem szabadna mindent feltenni Trump győzelmére”; „Orbán mindent egy lapra tehetett fel, úgy pörög, mintha nem lenne holnap”; „Példátlan hazárdjáték, amit Orbán Viktor csinál”. Íme néhány viszonylag friss idézet a balliberalis sajtó címeiből Orbán Viktor külpolitikájával kapcsolatban.
Már-már arcpirító kisstílűseg részemről Pulai „fej-fej mellett” Andrást is megszólaltatni,
aki anno Donald Trump indulása kapcsán igy nyilatkozott: „a demokraták – szerintem legalábbis – egy könnyű futamra számíthatnak, még akkor is, hogyha Joe Biden lesz az elnökjelöltjük.”
Pörgött tehat a baloldali megmondógépezet:
zúgott az „Orbán elszigetelődött” és a „velünk már nem áll szóba senki”, és persze megjelent a teljes marginalizálodas víziója is.
Donald Trumpról pedig, azon kívül, hogy senki nem veszi komolyan, valamint esélytelen a győzelemre és egyébként is náci, nem sokat mondtak el a hazai független-objektív sajtóban.
Most pedig egy na ugye helyett azokhoz szólnék, akik hajlandóak kibújni az ideológiai bunkereikből és figyelembe venni a tényeket.
Idén májusban Hszi Csin-ping Budapesten járt, ahol nyilatkozata szerint „barátságos és gyümölcsöző tárgyalásokat folytatott Orbán Viktorral, akivel végül konszenzusra jutottak”; majd kiemelt stratégiai együttműködést kötött a két ország. Orbán békemissziója alkalmával, két hónappal később Hszi azonnal fogadta a magyar miniszterelnököt, amely diplomáciailag csak a nagyon erős kapcsolat jeleként értelmezhető.
Donald Trump kampánya során vagy egy tucat alkalommal beszélt Magyarországról és Orbán Viktorról.
Az elnökjelölti vitában első külföldi szereplőként is a magyar miniszterelnökre hivatkozott. Ő is többször találkozott az elmúlt időszakban Orbánnal, békemissziója alkalmával is fogadta őt, illetve biztosította annak támogatásáról. Többek között így beszélt a magyar miniszterelnökről:
Orbán Viktor olyan ember, akit nagyon tisztelek.
Hallottak már róla? Ő Magyarország miniszterelnöke. Egy igazi vezető. A világ egyik legerősebb vezetője.”
És most minden olvasó őszintén tegye fel magának a kérdést: mikor volt olyan a magyar történelemben, hogy a világ két vezető hatalmának első embere egyidejűleg így beszél hazánk vezetőjéről?
Mikor fordult elő olyan a magyar történelem során, hogy a világ két vezető hatalmának első számú partnerei köze tartozunk?
Mikor volt olyan, hogy a Budapestről érkező telefonhívás nemhogy befut, de azonnal fogadásra is kerül a világ aktuálisan két legerősebb hatalmának első embere részéről? És ennek tükrében kérem az első bekezdésben felsorolt baloldali idézetek (hazárdjáték, mindent egy lapra tesz fel, elszigetelődött) motivációjáról, céljáról és valóságtartalmáról itt és most csak mélyen belül értekiteletet hozni: jóindulattal szólva is
túlzó és vak egyoldalúság, a realitáserzéktől elszakadt hazaáruló propaganda, semmi több.
Ez az én belső konklúzióm.
***
Ezt is ajánljuk a témában
„Példátlan hazárdjáték”, „mindent egy lapra tett fel”, így kommentálták a magyar miniszterelnök lépését.
Ezt is ajánljuk a témában
Érzelmes, viharos beszéddel zárta elnökjelölti karrierjét Kamala Harris, aki harcra szólított fel, és a bíróságot emlegette, meg az eget, meg a csillagokat.