Dühösek a spanyol gazdák az EU új törekvései miatt – utcára vonultak
A latin-amerikai államokkal való egyezmény súlyosan hátrányos az EU-s mezőgazdaságra.
Felállt az új élcsapat.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP
Megtartotta első kongresszusát a Patriots.eu, a Patrióták Európáért EP-frakció mögötti európai politikai párt Párizsban – közli a European Conservative.
A párt elnökévé Santiago Abascalt, a spanyol jobboldali Vox párt elnökét választották.
A Vox Spanyolország harmadik legerősebb pártja, melyet Abascal 2014 óta vezet; 2019 óta képviselője a spanyol parlamentnek. A párt korábban az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) pártjába tartozott, majd a júniusi EP-választásokat követően átléptek az újonnan megalakult Patriótákhoz. A Vox kiterjedt kapcsolatrendszerrel bír nem csak az európai jobboldalon, de az amerikai republikánus pártban és Latin-Amerika konzervatív pártjai között is.
„Európa patrióta és szuverenista erői előtt nagy feladat áll: helyreállítani a szabadságot, a szuverenitást, a prosperitást, a biztonságot és a biztonságos határokat az európaiak számára” – mondta Abascal, hozzátéve: „Együtt sikert aratunk. A változás szelei fújnak szerte Nyugaton: a jövő a patriótáké.”
A Patriots.eu közleménye szerint Abascal vezetésével a párt feladata „megerősíteni az alternatív többséget, kihívva az Európai Néppárt és a szocialista blokk mögött álló hagyományos koalíciót”.
Ebben a spanyol politikus segítségére lesz Gál Kinga fideszes EP-képviselő, a Patrióták Európáért első frakcióvezető-helyettese, akit a párt alelnökévé választottak.
A pénztárnok Catherine Griset, a francia Nemzeti Tömörülés (RN), a Patrióták legerősebb pártjának politikusa lesz.
A Patriots.eu 15 pártot tömörít 13 EU-tagállamból. A vezetés megválasztását követő sajtónyilatkozatukban felhívták a figyelmet egyik politikai prioritásukra: arra, hogy a nemzetek a migrációs politikában is szuverén módon cselekedhessenek. Rögzítik: „A Patriots.eu vezetői ragaszkodnak ahhoz, hogy a tagállamok aktiválhassák az opt-outot, amely megengedi nekik, hogy elhagyhassák az európai migrációs paktumot, amely a migránsok szétszórását eredményezné a kontinensen”. Az opt-outot Hollandia és Magyarország is kérte az Európai Bizottságtól, egyelőre eredménytelenül.