Megbukott a német kormány, de mi jön ezután?

2024. november 07. 12:33

A bizonytalanság Európát is érinti.

2024. november 07. 12:33
null

Nyitókép: Odd ANDERSEN / AFP

 

Németországban komoly politikai felfordulás következett be, miután Olaf Scholz kancellár szerdán elbocsátotta pénzügyminiszterét, Christian Lindnert, ezzel megszüntetve a hárompárti koalíciót, amely eddig kormányozta az országot – számolt be a The New York Times

Az egyre kiélezettebb belső ellentétek és az európai gazdasági kihívások miatt már korábban is sejthető volt, hogy a koalíció jövője bizonytalan.

Scholz elmondta, hogy mindent megtett a koalíció fenntartásáért, de a döntést „a növekvő bizonytalanság idején” kénytelen volt meghozni.

A koalíció felbomlása komoly hatással lehet Németország stabilitására, ami egyben az Európai Unió jövőjét is befolyásolja.

Franciaország politikai patthelyzetbe került, míg Oroszország az ukrán fronton újabb előnyöket szerzett, és Európa biztonságát fenyegeti. Emellett Donald Trump újraválasztásával az Egyesült Államokkal való kereskedelmi háború és a NATO szövetség gyengülésének lehetősége is aggodalmat kelt Európában.

Ezt is ajánljuk a témában

A koalíció széteséséhez az vezetett, hogy Scholz szociáldemokratái, a Zöldek és a liberális Szabad Demokraták között egyre élesebb viták alakultak ki a költségvetési tervezés során. 

Lindner és Scholz közötti konfliktus nyilvánvalóvá vált, miután 

Lindner élesen kritizálta a kancellár gazdasági politikáját, míg Scholz felelőtlennek nevezte Lindner hozzáállását.

Az egykori kormánytagok közötti ellentétek a média előtt zajlottak, jelezve, hogy a kormányzás kezdetektől kihívásokkal küzdött.

Ezt is ajánljuk a témában

Scholz bejelentette, hogy a Zöldekkel kisebbségi kormányzásra készül, amellyel legalább az év végéig folytatni kívánja a munkát. Ezen időszak alatt parlamenti támogatást kell szereznie egyes törvények elfogadásához, amelyben a konzervatív CDU esetleges támogatása létfontosságú lehet. 

Szakértők szerint egy kisebbségi kormányzás instabilitást jelentene Németország és az EU számára, amelynek legnagyobb gazdasági hozzájárulója Németország.

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sexykitty-5000142
2024. november 07. 14:50
🍓 ️ ­­­É­­r­t­é­­­k­­­e­l­­d­­­ ­­­a­­­ ­s­z­­­e­­x­­­i­­ ­­p­­u­­­n­­­c­­­i­­­m­­­a­­t­­ 👉 𝐖­­𝐖­­𝐖­.­­𝐗­­𝟏­­𝟖­­.­­­𝐅­­𝐔­­𝐍
Kristály
2024. november 07. 14:49
Ezek már fehér ember élet ellenesek úgy hogy csak a fejüket kellene lecserélni a többi még jó. A német kormányt nincsis mire lecserélni .
Tiszafa
2024. november 07. 14:45
Scholz kisebbségi kormányzással tovább erőlteti ezt a zöldőrületet, ahelyett hogy kiírná az előre hozott választásokat. Tanulhatna a spanyoloktól. Ugyanis ott rögtön kiírták a választásokat (kb fél éve) megakadályozandó a jobboldal további erősödése okán. És sikerült is nekik. Tehát Scholz rosszul taktikázik. Minél tovább erőlteti ennek a torz és működőképtelen kormány fennállását, annál nagyobbat fog bukni. Tehát a címben lévő kérdésre, (hogy mi jöhet ezután?) az egyértelmű válasz: Még nagyobb bukás.
titi77
2024. november 07. 14:21
nem kellett volna tönkretenni az ipar nagy részét. ez van. miért zöldebb a szénerőmű az atomnál? 2 éve bányákat nyítnak újra. úgyhogy basszák meg!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!