Mentőövet dobott Zelenszkijnek Németország: hamarosan szállítják a „mini Taurusokat” Ukrajnába
Nagy tételben érkezhetnek a csodafegyverek.
A német politikus cenzúrázná a közösségi oldalakat.
Nyitókép: MICHAEL KAPPELER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Robert Habeck német gazdasági miniszter és alkancellár szabályozni – azaz cenzúrázni – akarja a közösségi médiát, hogy neki és pártjának ne kelljen negatív kommentekkel szembesülnie – írja az European Conservative.
A múlt héten egy Stefan Niehoff nevű férfi otthonában házkutatást tartottak, mobiltelefonját és számítógépét pedig lefoglalták, miután Robert Habeck zöldpárti politikus büntetőfeljelentést tett.
Niehoff „bűne” az volt, hogy az X-fiókján egy mémet tett közzé, amelyekben a minisztert „gyengeelméjűként” gúnyolta.
Az ARD közszolgálati televíziónak nyilatkozva Habeck nem kért bocsánatot, hanem dühét fejezte ki a férfi ellen, aki szerinte antiszemita és rasszista tartalmakat posztolt a közösségi médiában, és a gúnyolódás csak a „kiváltó ok” volt, ami Habecket a feljelentés megtételére késztette.
Az Apollo News szerint azonban Habeck állítása hamis, ugyanis a házkutatást elrendelő ügyészség sajtóközleményben közölte, hogy a razziára kizárólag a minisztert gúnyoló poszt miatt került sor.
Az ügyészek szerint a férfi célja az volt, hogy „rágalmazza Robert Habecket, és megnehezítse a szövetségi kormány tagjaként végzett munkáját.”
Az ügyészség ugyanakkor hozzáteszi, hogy a 64 éves férfit „gyűlöletkeltéssel” gyanúsíthatják egy, az év elején az internetre feltett képe miatt, amelyen egy náci egyenruhát viselő férfi látható, a következő felirattal: „Németek, ne vásároljatok zsidóktól.” Az Apollo News szerint a mém szatirikus válasz volt egy baloldali szervezet valós felhívására, amely a jobboldali AfD ellenzéki párttal kapcsolatban álló német üzletek bojkottjára szólított fel. Nyilvánvalóan sem Habeck, sem az ügyészség nem értette a viccet.
Az Angela Merkel vezette előző német kormány által bevezetett törvény értelmében a politikusoknak joguk van büntetőfeljelentést tenni, ha úgy vélik, hogy hivatalos feladataikkal kapcsolatban rágalmazó megjegyzések célpontjai lettek.
Akit ilyen bűncselekményben bűnösnek találnak, pénzbírsággal vagy akár három évig terjedő börtönbüntetéssel sújtható.
A zöld politikusok gyakran éltek ezzel a jogszabállyal: Habeck és zöld párttársa, Annalena Baerbock külügyminiszter több mint 1300 büntetőfeljelentést tettek, többnyire vélt online sértegetések miatt.
A német Zöldek még szigorúbbak lennének: a párt legutóbbi konferenciáján Habeck azt mondta, hogy „a véleménynyilvánítás szabadsága fontos érték, a demokrácia magja, szíve”, de igazodnia kell „a tisztesség és a demokrácia szabályaihoz.”
Ezt is ajánljuk a témában
Nagy tételben érkezhetnek a csodafegyverek.