Az oroszoknak nem kell lebombázniuk minden egyes termelőegységet

2024. november 27. 18:51

Oroszország sokkal közelebb állhat az ukrán elektromos infrastruktúra megbénításához, mint azt a pusztán kvantitatív alapon végzett kockázatértékelések feltételezik.

2024. november 27. 18:51
Robert C. Castel
Robert C. Castel
Facebook

Nyitókép illusztráció. Forrása: MTI/EPA/Sascha Steinbach

»Hideg lezárással« leállítják az erőművek működését, ezzel téve lehetővé a reaktorblokkok fokozatos kihűlését, még mielőtt a hűtőrendszerek áramellátás hiányában felmondanák a szolgálatot.

A dilemma egyik szarvát egy atombaleset, a másikat az áramtermelő kapacitás jelentős részének a kiesése képezi. 

Ha a feltételezésem helytálló, akkor Oroszország sokkal közelebb állhat az ukrán elektromos infrastruktúra megbénításához, mint azt a pusztán kvantitatív alapon végzett kockázatértékelések feltételezik.

Magyarul az oroszoknak nem kell lebombázniuk minden egyes termelőegységet. Egy szűk de kritikus keresztmetszet fenyegetésével rákényszeríthetik az ukránokat a rendszer jelentős részeinek a leállítására.

Rövidesen meglátjuk, hogy valóban valami ilyesmiről van-e szó.”

Ezt is ajánljuk a témában

Nógrádi: Ezt a háborút Ukrajna nem tudja megnyerni

Videó

A biztonságpolitikai szakértő szerint sírni kellene azon, hogy az Egyesült Államok élén két hónapig még egy bűbájos, öreg, beteg szenilis bácsi áll, aki alkalmatlan arra, hogy a világ első számú hatalmát vezesse.

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nemecsekerno_007
2024. november 27. 20:40
Ukrán niggerek, SZEVASZTOK!!!!!!!! Jól megszopattak az angolszászok. Milyen érzés?!
Obsitos Technikus
2024. november 27. 20:29
Ami pedig az áramellátás megszűnését illeti, minden atomerőműnek (de egyébként a hőerőműveknek is) többszörös tartaléka, vésztartalékai vannak erre. Alapból a többszörös (3-4-szeres) betáplálás az első vonal, ha innen kiesik, onnan még marad. Ám, ha teljesen leszakad az erőmű, és szigetüzembe kerül, a saját áramtermelése ellátja önmagát, ebben az esetben a termelt áramot nem is tudja merre továbbítani, így a védelem automatikusan leállítja a reaktorokat. Ha ez az állapot hosszasan fennáll, akkor az egyik reaktort igen alacsony teljesítményen újraindítják, a többi áll, és akkor az ott termelt áram elegendő a leállított reaktorok, a vezérlés áramellátására. Az enyergodari erőmű-együttes (lévén Európa legnagyobb atomerőműve), egy különleges tartalékkal rendelkezik, a közvetlen közelében van egy szenes hőerőmű, ami áramot tud adni az atomerőműnek akkor is, hogy ott teljes áramkiesés van.
johannluipigus
2024. november 27. 19:48
Remélem, a külügyminisztérium azonnal továbbítja ezeket a fontos információkat a cárnak.
Obsitos Technikus
2024. november 27. 19:46
Ami meg az importjukat illeti, a Munkács mellett található 400MW teljesítményű áramelosztóba érkezik a nagykaposi és a szabolcsbákai 400 kV-os vezeték, és egy "próbalövést" már megeresztettek oda az oroszok. Szerintem heteken belül leszedik egy pár hiperszonikus ballisztikussal, és akkor az ukrán határkeresztező kapacitás 70%-ának nyekk. Onnantól már csak az oroszoktól importálhatnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!