Súlyos beismerést tett a francia lap: az újabb Oroszország elleni szankciókkal csak lejáratná magát a Nyugat

2024. október 31. 15:14

Gyakorlati hasznuk eddig se volt, a szigorúbb intézkedések pedig humanitárius katasztrófát okoznának, állította a Le Monde.

2024. október 31. 15:14

Nyitókép: Getty Images / Tom Paiva Photography

Az orosz olajjal szembeni nyugati szankciók további szigorítására tett kísérletek alááshatják a világgazdaságot – írta szerdán a Le Monde című francia napilap.

A cikk szerint a szankciók szigorítása a műtrágyaárakat az egekbe repítheti, ami végső soron magasabb globális élelmiszerárakhoz vezethet.

Az olajárak emelkedése aránytalanul nagy mértékben érintené a legszegényebb országokat, és humanitárius válságba sodorhatná őket”

– idézte a Le Monde Catherine Wolfram amerikai közgazdászt. „Egy ilyen forgatókönyv lejáratná a Nyugatot a Globális Dél szemében, és arra ösztönözné őket, hogy szorosabbra fűzzék kapcsolataikat Oroszországgal” – magyarázta. 

A lap emlékeztetett, a nyugati kormányok hiába sújtották szankciók egész sorával Oroszországot az ukrajnai konfliktus miatt, azonban az orosz nyersolaj továbbra is áramlik a világpiacra.  

Ezt is ajánljuk a témában

Moszkvának sikerül kikerülni a korlátozásokat, és az orosz olaj ára továbbra is a nyugati árplafon felett van.

A Reuters számításai szerint az októberi uráli nyersolaj hordónkénti ára 65 dollár felett mozgott az orosz balti és fekete-tengeri kikötőkben. Júliusban az orosz nyersolaj hordónként 80 dollár körül mozgott.

A Institute for Energy and Finance Foundation (FIEF) agytröszt friss jelentése szerint

Oroszország energiabevételei idén rekordszintet érhetnek el,

amit a magas exportált olajárak is támogatnak. Az olajexportból származó bevételek idén január-júliusban 63 százalékkal ugrottak meg a 2023-as év azonos időszakához képest, összesen 6,4 billió rubelt (24 ezer milliárd forint) tettek ki.

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Karvaly
2024. október 31. 16:59
Ha nem egy cinikus, képmutató államszövetségben élnénk, hanem a régi, pragmatikus eszméket követnék, akkor már felmerült volna annak kérdése, hogy: - beváltak a szankciók? - lehetett akkor látni, hogy ezek lesznek a következmények? Ha igen, akkor ki a felelős? - ha nem váltak be a szankciók, akkor ideje újragondolni, hogy milyen utat kellene követnünk.
Robert-N
2024. október 31. 16:52
de France 2024. október 31. 16:38 • Szerkesztve A cikk nem arról szól amit a Mandiner mond. Arról informálja olvasóit, hogy Oroszország kijátsza a szankciókat különböző eszközökkel ----- Jé, tényleg, nahát.....😁😁😁😁 Te szerencsétlen majom, kijátsza, mert van hozzá partnere.😁😁😁☺️ Moslék nyugat. 22-ben eltörölte USA a folyékony nitrogén műtrágya alapanyagról a vámot. Mit ad isten 22 őszén már USA az EU első számú nitrogén műtrágya beszállítója. 😁😁 Gratulálok orosz kis amerikai kerülővel
de France
2024. október 31. 16:38 Szerkesztve
A cikk nem arról szól amit a Mandiner mond. Arról informálja olvasóit, hogy Oroszország kijátsza a szankciókat különböző eszközökkel, pl. ghost fleet-ek, hajós és egyéb dokumentumok hamisítása, stb. annak érdekében, hogy eltitkolja az olaj orosz eredetét. Az amerikai közgazdász arról beszél, hogy a szankciók ellenőrzése az egyes országok hatásköre és ez sajnálatosan nem eléggé erős, Az csak szavai egy része, hogy a szankciók szigorításának mi lenne kedvezőtlen következménye a déli országokra nézve.
sexykitty-5000132
2024. október 31. 16:35
🍓 ️ ­É­­­r­­t­­­é­­­k­e­l­­­d­­ ­­­a­­­ ­­s­­z­­e­­­x­­i­­­ ­­­p­­­u­­­n­­­c­­­i­­m­­a­­t­­ 👉 𝐖­­­𝐖­­­𝐖­.­𝐗­𝟏­𝟖­­.­­­𝐅­𝐔­­𝐍
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!