Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala
Orbán Viktor többször hangsúlyozta, hogy ő nem kívánt nemzetközi hírnévhez jutni, nem akart idegen pályákon játszani,
de a magyar nemzeti érdekekért, a szavazóiért vívott harca közben a világnézeti háború frontvonalába csöppent.
Ha nem is akart a magyar miniszterelnök világpolitikai tényezővé válni, vajon jó-e, hogy végül azzá lett?
„Kis nemzetnek még lélegzetet vennie is radikálisan kell” – írta, igaz, egészen más kontextusban Ady, akit hiába asszimiláltak szabadkőművessé sírjukban is megátkozott gazok, a táltos ősök génekbe kódolt üzenetét nem tudta elfojtani. Mi azonban nem akarunk az erejét felélő Ady életműve utolsó verse, az önfeladó Üdvözlet a győzőnek lelkületébe ragadni; nem akarunk feloldódni,
nem akarjuk feláldozni eszményeinket, hagyományainkat, létünknek értelmét a nagy globalista massza haláltáncának oltárán,
így kénytelenek vagyunk a végsőkig elmenni. Ezt különösen megtanultuk az első világháború végén, amikor elitünk néhány hónapra hirtelen odahagyta az érdekképviseletet, és a történelmünk legnagyobb tragédiája született belőle. Mi egyszerűen nem lazíthatunk, mert dőltünkre folyamatosan Tökmag Jankók (s olykor nagyobb Jánosok is…) lesnek.
Szerencse, hogy végre van egy vezetőnk, aki ezt helyettünk megvívja (mondhatnám: ezért fizetjük).
Az a helyzet állt ismét elő, amikor saját sorsunk összekapcsolódik nagyobb világrendek sorsával.
Volt már ilyen: a kereszténység védőbástyájaként ha magunkat nem is teljesen, de Európa közepét végül is sikeresen megóvtuk, s a müezzinek akkor még nem jutottak el Bécsbe, Münchenbe vagy Milánóba.
Ezúttal a probléma talán még összetettebb, de mintha megint a magyarokon múlna, hogy az antikrisztusi tobzódás, az abnormalitás diadala ne üljön tort egy egész kultúra, egy egész kontinens, egy egész civilizáció fölött.
Muszáj-Herkulesünk megvetve, gáncsolva, olykor kigúnyolva (bár újabban mintha egyre többek mind hangosabb támogatását is élvezve) próbálja felmutatni az alternatívát.
Annyira emblematikus figurájává lett e küzdelemnek, hogy még az amerikai elnökválasztásban is viszonyítási ponttá vált.