Pozsonyból jelentkezett be Orbán Viktor: Robert Ficóval tárgyalt a magyar miniszterelnök
„Magyar-szlovák csúcs indul” – számolt be a találkozóról közösségi oldalán a magyar kormányfő.
Vegyi és biológiai fegyverek integrálása a Tomahawk moduláris robbanófejébe nem jelent kihívást az ukránoknak.
Nyitókép: Képernyőfotó
„Ezzel szemben a már említett radiológiai, továbbá vegyi fegyverek és biológiai fegyverek előállítása, integrálása a Tomahawk moduláris robbanófejébe és hadrendbe állítása nem jelent különösebb kihívást még az ukrán ipar jelenlegi helyzetében sem. Ami a radiológiai fegyvereket (piszkos bombák) illeti, tudjuk például, hogy nem csak államok kísérleteztek velük (például Irak, 1987), hanem terrorszervezetek is, mint például a csecsen szeparatisták (Moszkva, Iszmailovszkij park, 1995) és az Al-Káida, továbbá magányos farkasként elkönyvelt elkövetők is (José Padilla, 2002).
A radiológiai fegyverek elrettentő ereje nem a fizikai pusztítási kapacitásukban rejlik, hanem az azzal nagyságrendekkel nagyobb lélektani hatásukban. 20-30 robbanás Oroszország legérzékenyebb pontjain valószínűleg egy olyan fenyegetés, amivel az orosz társadalom szemrebbenés nélkül szembe tud nézni, annál is inkább, mivel a háború során hasonló támadások sorozatával kellett szembenéznie. 20-30 radiológiai fegyver lélektani hatása viszont egy teljesen új és minőségileg különböző fenyegetést jelenthet, hatékony nem-nukleáris elrettentést képezve.
Ha pusztán a HIMARS, az ATACMS, a Storm Shadow és a SCALP nagyobb hatótávolságú, nagytestvéréről lett volna szó, Zelenszkij úr valószínűleg nem érezte volna a szükségét annak, hogy egy titkos függelékben határozza meg a szükségességüket, hanem besorolta volna őket a »győzelmi terv« második pontját képező »hosszú hatótávolságú fegyverek« bekezdésbe. Azt se felejtsük el, hogy nem sokkal a “győzelmi terv” fagyos fogadtatása után Ukrajna, ha csak egy villanásnyira is, de felvetette egy ukrán atomfegyver tervét.
Nem kizárt, hogy az itt felsorolt anomáliákra lehetséges külön-külön más magyarázatot találni. Ugyanakkor, ha az összefüggésükben vizsgáljuk őket, akkor a legkézenfekvőbb magyarázat az, hogy a titkos függelékbe foglalt Tomahawk-ügylet egy ukrán radiológiai (vagy vegyi-biológiai) fegyver hordozóeszközeként állt volna hadrendbe, megteremtve Ukrajna számára a létfontosságú nem-nukleáris elrettentés lehetőségét.”