Bepánikolt Brüsszel polgármestere a magyar döntéstől: felszólította a belga miniszterelnököt, hogy tartóztassa fel a migránsszállító buszokat
A magyar kormány azonnal reagált Philippe Close nyilatkozatára.
Többségbe kerültek az Európai Unióban azok az országok, amelyeknek elegük van az illegális migrációból, és azt követelik a Bizottságtól, hogy dolgozzon ki új megoldásokat. Olyan kérések fogalmazódtak meg, amelyeket tíz évvel ezelőtt még senki sem mert volna kimondani.
Nyitókép: AFP/Urs Flueeler
Tizenöt tagállam, élükön Ausztriával, Dániával, Olaszországgal és Csehországgal, levélben fordult az Európai Bizottsághoz, amelyben felszólította, hogy azonosítsa, dolgozza ki és javasoljon új megoldásokat az Európába irányuló irreguláris migráció megelőzésére – írja a The Guardian.
Olyan dolgokról beszélünk, amelyeket egy évtizeddel ezelőtt senki sem mert volna kimondani
– nyilatkozta a lapnak egy uniós diplomata, aki csalódott, mondván, több politikusgenerációra volt szükség ahhoz, hogy az EU-t a szabad mozgás és az emberi jogok terévé építsék, a jelenlegi vezetés pedig néhány év alatt mindent le akar bontani.
A cikk hosszasan sorolja az európai kormányok által bevezetett vagy bevezetni kívánt intézkedéseket, valamint megállapítja, hogy a „szélsőjobboldali” pártok egymást túllicitálva döntenek a bevándorlás-ellenes szabályokról.
A szerző megjegyzi, hogy ezt az irányt üdvözli a „bevándorlás-ellenes” magyar kormány, amely az elmúlt időszakban azzal fenyegetőzött, hogy válaszképpen az Európai Unió migrációs politikájára illegális bevándorlókat buszoztat Brüsszelbe.
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar kormány azonnal reagált Philippe Close nyilatkozatára.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
Ezt is ajánljuk a témában
A következtetés: meg kell nevelni a fiatalokat, hogy ne szavazzanak mindenféle bevándorlásellenes erőkre! Francesca Rivafinoli írása.