Áldatlan állapotok a bécsi iskolákban: menekülnek a tanárok a migránsdiákok miatt
A tanköteles gyerekek mintegy 70 százaléka nem beszél németül a mindennapi életben.
Totális csőd a migránsok integrációja.
Nyitókép: Ahmad Salem/Bloomberg via Getty Images
„Megdöbbentő hír látott napvilágot az illegális bevándorlók gyerekeiről Ausztriában. Az osztrák statisztikai hivatal tanulmánya szerint a bécsi tanköteles gyerekek mintegy hetven százaléka nem beszél németül. Az oktatás ellehetetlenült, a tanárok tömegesen mondanak fel a fővárosi régióban. Vajon olvasta-e mindezt a nemrég újraválasztott Ursula von der Leyen, aki tovább erőlteti a teljesen eszement migránspaktumot, amellyel azokat az országokat is ilyen helyzetbe akarják hozni, amelyek eddig sikerrel védekeztek az invázió ellen?
Régóta mondják a szakértők, hogy a verbálisan hangsúlyozott integráció zsákutca, ha nem társul mellé hatékony gyakorlat. Márpedig a tényleges integrációhoz szükség lenne a befogadottak elszántságára, tényleges akaratára is.
A befogadóknak pedig széplelkűsködés helyett szóba sem lenne szabad állni olyanokkal, akik nem bizonyítják tevőlegesen, hogy elfogadják a befogadó ország törvényeit, tudomásul veszik, hogy saját kultúrájukat csak akkor élhetik meg szabadon, ha azzal nem sértik és nem nyomják el a befogadók kultúráját, megtanulják az államnyelvet és igyekeznek, hogy előbb-utóbb saját maguk tudják biztosítani munkájukkal családjuk megélhetését.
Gondoljunk bele, hogy aki nyelvtudás nélkül küldi iskolába gyerekeit, az mire gondolhat, mi fog ott történni velük. Nyilván úgy fogják föl, hogy a teljesen kelekótya osztrákok a segély mellé ingyenes gyermekfelügyeletet is biztosítanak. A muszlimokat eleinte még zavaró kereszteket már rég leszedették a falról, a menzákról lassan kitiltották a disznóhúst, a fejkendő viselésén még vitatkoznak egy kicsit, de szép lassan majd csak integrálódik az a pár lézengő őslakos gyerek az illegális bevándorlók tömegébe.”
***
Ezt is ajánljuk a témában
A tanköteles gyerekek mintegy 70 százaléka nem beszél németül a mindennapi életben.