Nem hallgatnak a románok a magyar ellenzékre, tömegével hagyják el hazájukat
Magyarországra tízezrek költöznek Romániából, Romániába hazánkból szinte senki sem.
A tanköteles gyerekek mintegy 70 százaléka nem beszél németül a mindennapi életben.
Nyitókép: Tobias Steinmaurer / APA-PictureDesk / APA-PictureDesk via AFP
Súlyos a helyzet az osztrák közoktatásban: akadozik az integráció, mivel az még mindig nem kötelező tantárgy a bevándorló diákok számára. Az Osztrák Szabadságpárt tájékoztatása szerint az elmúlt évtizedben az ellenőrizetlen bevándorlásának észrevétlen következményeinek teljes drámája az iskolákban látható.
A bécsi iskolákban egyfelől súlyos problémát okoznak a migrációs gyökerekkel rendelkező diákok, másfelől számuk egyre inkább nő, havonta háromszáz új tanuló terheli a rendszert,
akik ráadásul semmilyen előfeltételt nem teljesítenek az iskolába járáshoz.
A Magyar Nemzet megjegyzi, Ausztriában csaknem kilencszázezer iskoláskorú gyermek él, akik közül több mint húsz százaléknak nincs osztrák állampolgársága. Bécs öt kerületében a 6 és 15 év közötti harmadik országbeli gyermekek aránya lassan a teljes korcsoporton belüli lakosság egyharmada.
Mint írják, az osztrák statisztikai hivatal tanulmánya szerint a bécsi tanköteles gyerekek mintegy hetven százaléka nem beszél németül a mindennapi életben.
Az FPÖ idéz egy tanári szakszervezeti vezetőt, aki szerint rengeteg a pályaelhagyó tanár Bécsben, ennek pedig az az oka, hogy nagy kihívást jelent a migránsgyermekek oktatása. Az osztrák jobboldali párt azt javasolja, hogy
aki nem tud németül, az nem járhat iskolába.
Hermann Brückl, az FPÖ oktatási szóvivője szerint a nyelvtanulás nem volt probléma a korábbi magyarországi, cseh és szlovák, lengyelországi vagy jugoszláviai menekülthullámoknál, és jelenleg sem probléma az ukrán menekültgyerekeknél.
Ez csak most válik nyilvánvalóvá az iszlám országokból érkező bevándorlással”
– jegyezte meg.