A Politico „leleplezte” Orbán mestertervét: újra létrehozta az Osztrák–Magyar Monarchiát
Habsburg Eduárd pedig nagyon örül, hogy a brüsszeli lap kitalálta a Habsburg/magyar mestertervet.
Nem adnának vezető pozíciókat az új pártcsaládoknak.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP
Az Európai Néppárt (EPP) vezetői azon dolgoznak, hogy megakadályozzák a két újonnan alakult jobboldali frakció, a Patrióták Európáért (PfE) és a Szuverén Nemzetek Európája (ESN) politikusainak magas pozíciókba jutását az Európai Parlamentben – büszkélkedik az Euronews.
A Patrióták Európáért csoport tagjai között szerepel a Fidesz és Marine Le Pen Nemzeti Tömörülése, míg az Szuverén Nemzetek Európája olyan radikális jobboldali pártokat foglal magába, mint a Mi Hazánk és a német AfD.
Az EPP szóvivője, Pedro López de Pablo egész egyszerűen elmondta,
nem szeretnék, ha ezek a képviselők EU-s intézményeket képviselnének.
A lap szerint a júniusi európai választásokon a három csoport – az EPP, a Szocialisták és Demokraták, valamint a liberális Renew Europe – megőrizte többségét az Európai Parlamentben, annak ellenére, hogy a jobboldali erők jelentős előrelépéseket tettek.
Az új parlamenti ülésen 14 alelnököt, valamint további tisztségviselőket választanak meg, akik jelentős szerepet játszanak az intézmény szabályainak és költségvetésének alakításában.
Ezt is ajánljuk a témában
Habsburg Eduárd pedig nagyon örül, hogy a brüsszeli lap kitalálta a Habsburg/magyar mestertervet.
A Patrióták Európáért Frakció, amely a harmadik legnagyobb csoport lesz a parlamentben, két alelnöki helyet igényel, de ezeket elveszíthetik, ha a régi frakciók megállapodnak.
A Patrióták Európáért szóvivője, Alonso de Mendoza, a spanyol Vox párt tagja azzal érvelt, hogy ezzel milliók hangját némítanák el, olyanokét, akik jogot érdemelnek arra, hogy meghallgassák őket.
Az EPP szóvivője szerint viszont a „szélsőjobboldali” csoportokat meg kell akadályozni abban, hogy a parlamenti bizottságok elnöki pozícióit megszerezzék, amelyek kulcsfontosságú területeken alakítják az EU politikáját, mint például a környezetvédelem, az egészségügy, az ipar és a technológia.
Ezt is ajánljuk a témában
Az EU Bizottság elnökének második mandátumához a 720 szavazatból 361-re van szüksége.
Ursula von der Leyen, az EPP jelöltje az Európai Bizottság elnöki posztjára, először kifejezte hajlandóságát az együttműködésre az ECR (Európai Konzervatívok és Reformerek) frakcióval, amelyeket Európa- és ukránpártinak tart, mint például Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártját. Azonban ez a közeledés ellenállást váltott ki a baloldali szövetségeseiből.