Azzal kapcsolatban, hogy milyen hatása lenne annak, ha Donald Trump lenne újra az amerikai elnök elmondta, hogy már azt is sikernek tekintené, ha a NATO túlélné Trump elnökségét. Majd
arról beszélt, hogy az Európai Uniónak akkor is folytatni kell Ukrajna támogatását, ha az Egyesült Államok leállítja azt.
„Az Ukrajnának nyújtott jelenlegi európai támogatás az Európai Unió bruttó hazai termékének mindössze 0,5 százalékát teszi ki. Ez választ ad arra a kérdésre, hogy »tudjuk-e ezt finanszírozni?«. Természetesen igen, a kérdés az, hogy megvan-e a politikai akarat?” – fogalmazott. Azt viszont hozzátette, nem támogatja, hogy közös hitelfelvétellel teremtsék meg az alapját az Ukrajnának folyósítandó segélyeknek.
Arra a kérdésre, hogy akkor mégis honnan szerezne forrásokat Ukrajnának elmondta, véleménye szerint az lenne a megoldás, ha a Ukrajna támogatása magasabbra kerülne a EU fontossági sorrendjében. Azt viszont tagadta, hogy ő egyébként támogatná azt, ha emiatt csökkenne az uniós polgárok életszínvonala, azt ugyanakkor hozzátette, hogy:
Mindent próbára kell tennünk. Nehéz elosztási viták várnak ránk”
Weber ezek mellett beszélt még az unió és Kína közötti viszonyról, először azt mondta, hogy „senki sem akar kereskedelmi háborút. Senki sem akarja megrongálni a Kínával való kereskedelmi kapcsolatokat”.
Majd ennek némileg ellentmondva később már arról beszélt, hogy „egyfajta gazdasági NATO-ra van szükségünk, mélyebb transzatlanti együttműködésre a liberális demokratikus államok között, ideális esetben a világ többi demokráciáját is beleértve.”