Amerikai exhírszerző: Fel akarják osztani Ukrajnát, Romániának, Lengyelországnak és Magyarországnak is juthat belőle
Scott Ritter nem először tesz extrém kijelentéseket az orosz-ukrán háborúról.
A kisebbségi jogok terén bejelentett változtatások azt bizonyítják a The European Conservative által megkérdezett szakértők szerint, hogy érdemes volt keményen fellépnie a magyar kormánynak az ukrán vezetéssel szemben.
Nyitókép: AFP/Beata Zawrzel
A kisebbségi jogok terén véghezvitt változtatások azt bizonyítják, hogy a magyar nyomásgyakorlás Ukrajnára nem eredménytelen – mondta a The European Conservative megkeresésére Demkó Attila, a Mathias Corvinus Collegium geopolitikai műhelyének vezetője.
A szakértőnek felvetették, hogy egyes vádak szerint a magyar kormánynak azért kemény az álláspontja a sebezhető Ukrajnával kapcsolatban, mert visszaszerezné történelmi területeit Vlagyimir Putyin segítségével.
A Mi Hazánk Mozgalom egy peremkisebbség. A magyarok többsége elfogadta az 1945-ben megállapított határt, leginkább a magyar nyelv és örökség megőrzésének biztosítása foglalkoztatja
– reagált Demkó. Azt egyébként már a Velencei Bizottság is megállapította korábban, hogy Ukrajna kisebbségi jogokkal kapcsolatos megközelítése nem felel meg az uniós tagsághoz szükséges követelményeknek, azt pedig a magyar kormány számtalanszor leszögezte, hogy a felvetődött forgatókönyvekkel ellentétben nincs területi követelése, tiszteletben tartja Ukrajna integritását.
A cikkben megszólalt Tárnok Balázs, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kisebbségi ügyekre szakosodott oktatója is, aki úgy véli, Magyarországon a nemzet fogalma nem fizikai, hanem kulturális vonatkozású, ennek alapján a magyar nemzet tagjai lakhelyüktől függetlenül felelősek egymásért.
Ezt is ajánljuk a témában
Scott Ritter nem először tesz extrém kijelentéseket az orosz-ukrán háborúról.
***
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.