Hszi Csin-ping kijelentette: elkerülhetetlen Kína és Tajvan egyesülése
A kínai elnök szerint „az anyaállam újraegyesülése történelmi szükségszerűség”.
Mutatjuk a részleteket!
Nyitókép: AFP
Áthajózott egy amerikai hadihajó a Tajvani-szoroson szerdán, kevesebb mit két héttel azelőtt, hogy beiktatnák a sziget nemrég megválasztott új elnökét, Laj Csing-tet, akit Kína veszélyes szeparatistának tart. – írja a Vg.hu.
A kínai hadsereg közölte, hogy haditengerészeti és légi erőkkel is követte az amerikai romboló útját.
Az amerikai haditengerészet rutiműveletként írta le az Arleigh Burke romboló útját, Tajvan hadügyminisztériuma úgy számolt, hogy figyelték a hadihajó útját, és semmi szokatlant nem észleltek.
A Peking vezetéssel rossz viszonyban álló tajvani kormány a még alelnök Laj elnöki beiktatása előtti időszakban és azt követően nagy figyelmemmel kíséri a kínai hadsereg gyakorlatait, ugyanakkor az új elnök többször jelezte Pekingnek tárgyalási szándékát, amit Kína elutasított – írja a Reuters.
Az elmúlt négy évben a kínai hadsereg jelentősen növelte tevékenységét a sziget körül, egyre gyakrabban lépik át harci repülők a szorost, ami nem hivatalos pufferként funkciónál, azonban ezt Kína soha nem ismerte el.
Csütörtök reggel a tajvani hadügyminisztérium arról számolt be, hogy négy kínai repülő közelítette meg a Tajvan nagyobb szigeteit, ahol egy nagy légi támaszpont is van.
Ezt is ajánljuk a témában
A kínai elnök szerint „az anyaállam újraegyesülése történelmi szükségszerűség”.