Ha nem látjuk, nem hisszük el: rohamrendőrség zárta körbe a Columbia Egyetem antiszemita tüntetőit
Amit az Egyesült Államokban látunk, arra nem volt példa a modern kori történelemben.
Az antiszemitizmus elleni küzdelemről szavaz a washingtoni kongresszus szerdán az egyetemi tüntetések közepette, a demokraták megosztottak.
Fotó: MTI/EPA/Branden Camp
Az antiszemitizmus elleni törvényjavaslatot nyújtottak be a republikánusok az amerikai kongresszusnak, miközben számos amerikai egyetem kampuszát foglalták el az Izrael-ellenes, Hamász-párti tüntetők. A javaslatról szerdán szavaznak, és várhatóan a demokraták egy része is támogatni fogja – írja a Politico.
Ezt is ajánljuk a témában
Amit az Egyesült Államokban látunk, arra nem volt példa a modern kori történelemben.
A törvényjavaslat, amelyet a Republikánus Párt ezen a héten készül elfogadni, a szövetségi diszkriminációellenes törvények végrehajtásakor a Nemzetközi Holokauszt Emlékszövetség antiszemitizmusra vonatkozó definícióját alkalmazná – ezzel segítve a Trump-korszak erre vonatkozó végrehajtási rendeletét.
A képviselőházi demokrata vezetők úgy reagáltak a republikánusok tervére, hogy kétpárti cselekvésre szólítottak fel, amely létrehozná az antiszemitizmus elleni küzdelem első szövetségi koordinátorát. Steve Scalise republikánus vezető azonban a Politicónak azt mondta, hogy a republikánus frakció elégedetlen a javaslattal, ami csak egy újabb hivatalt hozna létre a Fehér Házban, ahelyett, hogy szembe szállna az egyetemi kampuszokon tapasztalt antiszemitizmussal.
A szerdán szavazásra bocsátandó republikánus javaslatnak viszont 15 demokrata képviselőházi támogatója is van; a szenátusban viszont egy demokrata sem támogatja.
A Biden-féle Fehér Ház, nem véleményezte a javaslatot. E hallgatás közepette sok képviselőházi demokrata hajlik arra, hogy támogassa a törvényjavaslatot.
Ugyanakkor sok szilárdan Izrael-párti demokrata képviselő fenntartásait fejezte ki ezzel kapcsolatban. Debbie Wasserman Schultz floridai képviselő szerint például „a republikánusokat valójában inkább az üzengetés érdekli, és nem a probléma érdemi kezelése”. Jerry Nadler New York-i képviselő, az igazságügyi bizottság vezető demokrata képviselője és a képviselőház legidősebb zsidó tagja szerint a javaslat „semmit sem tesz az antiszemitizmus elleni küzdelem érdekében”, és az „tiszta demagógia”.
Mindenesetre a republikánusok antiszemitizmus elleni törvényjavaslatáról szerdán szavaz a képviselőház.
Ezt is ajánljuk a témában
Az egyetem munkáját nem lehet végtelenül megzavarni a szabályokat megszegő tüntetőknek – mondta Ben Chang, az iskola szóvivője.