Még nagyobb a baj a németeknél, mint gondolták: Kína teljesen letarolta őket
A legjelentősebb német autógyár radikális költségcsökkentés mellett döntött.
Az új törvény a szülőket és a gyerekeket kísérleti nyulakká teszi egy olyan ideológia számára, amelyből csak a gyógyszeripar profitál – mondta egy kritikus törvényhozó.
Nyitókép: Mátrai Dávid/Mandiner
A német törvényhozók pénteken megszavazták az önrendelkezési törvényt, amely megkönnyíti a transznemű, interszexuális és nem bináris személyek számára, hogy az ország anyakönyvi hivatalában megváltoztathassák nemük bejegyzését – számolt be a Politico. A vitatott törvényről tartott név szerinti szavazáson 374 képviselő szavazott mellette, 251 ellene, 11 tartózkodott.
Az önrendelkezési törvény értelmében a 14. életévüket betöltött személyek az anyakönyvi hivatalnak tett nyilatkozattal megváltoztathatják keresztnevüket és nemi bejegyzésüket.
A 14 év feletti kiskorúaknak szüleik vagy törvényes képviselőik beleegyezésére van szükségük. A 14 év alatti gyermekek esetében a szülőknek kell benyújtaniuk a szükséges nyilatkozatot az anyakönyvi hivatalhoz. „Miközben populista politikusok Európában és azon kívül is megpróbálnak politikai éket verni a transzneműek jogaiba, Németország új törvénye határozott üzenetet küld arról, hogy a transzneműek léteznek, és megérdemlik az elismerést és a védelmet, megkülönböztetés nélkül” – mondta Cristian González Cabrera, a Human Rights Watch vezető LMBT-jogi kutatója közleményében.
Egyes kritikusok az új törvényt nőgyűlölőnek nevezik, Sahra Wagenknecht törvényhozó pedig azt mondta:
Ha a férfiak egy egyszerű beszéddel nőknek nyilváníthatják magukat, akkor a női jogok és a nők biztonságos helyei hamarosan a múlté lesznek”.
Hozzátette: „Ahelyett, hogy óvatosan megreformálná a jogi helyzetet, aminek lett volna értelme, a közlekedési lámpa [a német kormánykoalíció beceneve] egy nőgyűlölő törvényt fogad el, amely a szülőket és a gyerekeket kísérleti nyulakká teszi egy olyan ideológia számára, amelyből csak a gyógyszeripar profitál”.
A jelenlegi, 1980-ból származó transzszexuális törvény szerint az orvosi szakvélemény az előfeltétele annak, hogy valaki megváltoztassa a nemi bejegyzést, és ehhez a bíróságnak kell jóváhagyást adnia.