A mesterséges intelligencia elfogult a konzervatívokkal szemben
Európa lemarad a mesterséges intelligenciáért való versenyben, de a hagyományos tudás oktatására továbbra is szükség van – vallja Edoardo Rafiotta olasz jogászprofesszor.
Júniusban ül össze a G7. Ott lesz a katolikus egyházfő is.
Nyitókép: Vithun Khamsong/Getty Images
Idén júniusban, tizenharmadika és tizenötödike között Pugliában kerül sor a G7-ek találkozójára, amelynek egyik kiemelt témája a mesterséges intelligencia lesz. A csúcstalálkozón a világ vezető hatalmai megtárgyalják a globális kihívásokat – számolt be a Global Summitry Project.
Az Egyesült Államok, Kanada, Franciaország, az Egyesült Királyság, Németország, Olaszország és Japán vezetői vesznek részt a találkozón.
A világ vezető gazdaságainak komoly kihívást jelent a mesterséges intelligencia rohamos fejlődése, és az, hogy a technológiával senki ne élhessen vissza.
Olaszországot, amely nem csupán vendéglátó, de úgymond most vezetője is a szövetségnek, aggasztják a mesterséges intelligencia magánéletre, szólásszabadságra és a munkahelyek biztonságára jelentett kockázatai – írja a GSP oldala. Mint megjegyzik: számos nemzetközi szereplő dolgozik a mesterséges intelligenciával kapcsolatos szabályozáson, többek között az UNESCO és az EU is.
Szó lesz még továbbá a csúcstalálkozón Nyugat és Kína kapcsolatáról, a klímaváltozás kezeléséről, és a szabályalapú világrend megőrzéséről.
Nemrég bejelentették, hogy a mesterséges intelligenciáról szóló ülésen Ferenc pápa is fel fog szólalni – számolt be a Vatican News.
Ez az első alkalom a történelemben, hogy egy pápa részt vesz a G7-ek munkájában”
– mondta Giorgia Meloni olasz kormányfő, megköszönte a pápának a részvételt.
Ferenc pápa januárban a Béke Világnapja alkalmából elmondott üzenetét a mesterséges intelligenciának és a békének szentelte.
Ezt is ajánljuk a témában
Európa lemarad a mesterséges intelligenciáért való versenyben, de a hagyományos tudás oktatására továbbra is szükség van – vallja Edoardo Rafiotta olasz jogászprofesszor.