Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

Az orosz hadsereg támadást hajtott végre az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) és az ukrán fegyveres erők parancsnoki állományának találkozóján.

Nyitókép: Jose Colon/Getty Images
***

A minisztérium nem hozta nyilvánosságra a támadás pontos helyszínét. A hadijelentés szerint az orosz erők kedvezőbb pozíciókat foglaltak el Donyeck környékén és visszavertek hét ukrán ellentámadást az avgyijivkai frontvonalon, valamint meghiúsították az összes határon való áttörési kísérletet az orosz területen lévő Kozinka falu közelében.
Az ukrán hadsereg a frontvonalon több mint 1050 katonát veszített, közülük a legtöbben, több mint 380-an, a Donyeck térségében történt összecsapásokban estek el
– állította a közlemény.
A minisztérium felsorolta a megsemmisített ukrán katonai célpontokat és haditechnikai eszközöket, amelyek között szerepel egy Mi-8-as helikopter, egy cseh Vampire sorozatvető, három harckocsi, két gyalogsági harcjármű, öt páncélozott harcjármű, egy amerikai M777-es és egy brit FH70-es vontatott tarack, valamint Vampire, Grad, Uragan és HIMARS sorozatvetők által kilőtt 26 rakéta és 143 drón.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Nyilvánosság elé lépett az ukrán elnök.


Világossá vált, hogy csak a magyar miniszterelnök néz szembe a valósággal.


A legfontosabb cél a kritikus fontosságú létesítmények védelme.
