A NATO beismerte: az oroszok nem jelentenek fenyegetést Ukrajnán túl
Jens Stoltenberg leszögezte: a NATO nem érezhet közvetlen fenyegetést, mivel Moszkva valamennyi szárazföldi erejét beveti Ukrajna ellen.

A német hadiipari vállalatnak ambiciózus tervei vannak Ukrajnával kapcsolatban.

Nyitókép: Henning Kaiser/picture alliance via Getty Images
***

Ukrajna kiemelt partner lehet a német fegyvergyártó cég számára. Armin Papperger vezérigazgató Ukrajna kapcsán, a fegyvergyártás terén is ígéretes együttműködési lehetőségeket lát – írta meg a Világgazdaság.
A lap szerint a Rheinmetall a jövőben négy gyárat is tervez nyitni Ukrajnában, ami jelentős befektetést és elköteleződést jelez a vállalat részéről, illetve azt is, hogy hosszútávú tervei lehetnek a háborús konfliktusban álló országgal kapcsolatban.
A tervek szerint a négy új üzem tüzérségi lőszereket, katonai járműveket, lőport és légvédelmi eszközöket fog előállítani.
A beruházások által, a Rheinmetall 2-3 milliárd eurónyi fegyvert fog tudni értékesíteni Ukrajnának.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Jens Stoltenberg leszögezte: a NATO nem érezhet közvetlen fenyegetést, mivel Moszkva valamennyi szárazföldi erejét beveti Ukrajna ellen.


Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

A teherhajó 22 fős legénységét az orosz haditengerészet egységei biztonságba helyezték Novorosszijszk kikötőjében.


Az orosz védelmi minisztérium szerint két újabb település került ellenőrzésük alá, miközben jelentős ukrán veszteségekről is beszámolt.


Katonai források és Volodimir Zelenszkij szerint is észak-koreai gyártmányú rakéta csapódott be egy ukrán településen.
