Scholzot nem zavarja, hogy nem csökken a Németországba érkező migránsok száma
A CDU és a CSU politikusai már nem ennyire lelkesek.
Elegük van a migrációs hullámból.
Nyitókép: PATRICK PLEUL / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
A német szövetségi tartományok azt követelik, hogy folytassák a menedékkérelmek harmadik országokba történő kiszervezését – írta az Euracitv.
Novemberben ellenzéki vezetésű szövetségi tartományok és törvényhozók, valamint Scholz koalíciós partnere, a Szabaddemokrata Párt (FDP) azt sürgette, hogy a kormány, az illegális migráció visszaszorítása érdekében kössön megállapodásokat harmadik országokkal a menedékkérelmek feldolgozására.
A szakértők azonban nem értenek egyet abban, hogy a tranzit- vagy harmadik országbeli menekültek védelmi státuszának meghatározása összhangban van-e a genfi menekültügyi egyezménnyel és az emberi jogok európai egyezményével. A szövetségi belügyminisztérium szerint február 22-én tartották az első meghallgatást, és a vizsgálat folyamatban van.
„Az eredményeknek a szövetségi államok kormányfőinek 2024. június 20-i, a szövetségi kancellárral való találkozójára kell rendelkezésre állniuk” – áll a 16 állam állásfoglalásában.
Példaként az Olaszország és Albánia, valamint az Egyesült Királyság és Ruanda közötti jelenlegi megállapodásokat említette az Euractiv.
Míg az olasz-albániai megállapodás lehetővé teszi az olasz tisztviselők számára, hogy a menekültügyi elbírálást albán területen végezzék el, addig az Egyesült Királyság és Ruanda közötti megállapodás más megközelítést alkalmaz. Az Egyesült Királyság azt tervezi, hogy minden migránst közvetlenül Ruandába szállít, ahol a kérelmeit elbírálják. Ha a menedékjogot megadják, azt Ruandában, helyi felügyelet mellett hajtják végre.
Ezt is ajánljuk a témában
A CDU és a CSU politikusai már nem ennyire lelkesek.
***