Elon Musk nem érti, hogy a Varsói Szerződés megszűnése után miért maradt fent a NATO
2024. március 03. 21:29
A lavinát David Sachs bejegyzése indította el.
2024. március 03. 21:29
2 p
53
3
274
Mentés
„Mindig is azon töprengtem, hogy a NATO miért létezik még akkor is, ha ősellensége és létrehozásának oka, a Varsói Szerződés megszűnt” – írta Elon Musk az X-en David Sacks vállalkozó, befektető közösségi oldalán megosztott szavaira reagálva.
In 1991 the Soviet Union fell apart and NATO faced an existential crisis: its reason for being no longer existed. But rather than disband, it came up with a new mission: to expand. And in a self-referential loop, NATO expansion would create the hostility needed to justify itself.
A vállalkozó kifejtette: a Szovjetunió felbomlása után megkérdőjeleződött a katonai szövetség léte, de a NATO a feloszlás helyett a terjeszkedés politikáját választotta, ami végső soron Oroszország provokálásához és háborúhoz vezetett.
Sachs ezután George Kennan amerikai diplomata és történész gondolatait említette, aki ellenezte a NATO bővítését. Utalt az ötven külpolitikai szakértő által Bill Clinton amerikai elnöknek küldött nyílt levélre, amiben a szakértők történelmi méretű politikai hibának nevezték az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének bővítését.
Erre reagálva Elon Musk is kifejezte egyetértését az általa tulajdonolt közösségi oldalon:
Nyitókép: Slaven Vlasic / Getty Images for The New York Times
Donald Trump techmilliárdos szövetségese egy X-posztban azt állította, hogy a közösségi oldal felhasználói tájékozottabbak a magdeburgi eseményekkel kapcsolatban, mint a német újságírók.
A képmutató az Írás szerint nem csak kellemetlenül alakoskodó figura, hanem ördögi is, hiszen az üdvösség birtokosaként mutatja önmagát, miközben hazug minden szava, tette. Petri-Lukács Ádám írása.
p
7
1
26
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 274 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csigorin
2024. március 05. 20:29
Teny, hogy az uj Oroszorszag 1991 utan egesz a 200-es evek vegeig egyaltalan nem volt nyugatellenes, sot, egyuttmukodesre torekedett a nyugattal, a reszeve akart valni. Sot, ez megkezdodott mar gorbacsov alatt.
A nyugat tette ellensegge.
"Uztu
2024. március 04. 07:06
Putyin csatlakozni akart a natohoz...
Ukrajnába azért vonult be mert ellenségeskedtek velük."
Az utóbbi 100 évben nem divat az agresszió.
Már Finnország is megtámadta a SZU-t, az oroszok ott is csak védekeztek.
Minden katonai nagyhatalom eléri, hogy egyszer csak jó oka legyen háborúzni a kisebb és gyengébb szomszédja ellen. És hát persze a gaz ellenséges nagyhatalom is uszítja ezeket a vérengző birkákat a békés, jóravaló, hatalmas és erős szomszédjuk ellen.
Mindig ez a történet. És mindig van, aki elhiszi, és büszkén hirdeti is.
Imádom ezt a "semlegességet".
Amint látjuk: a frontvonali semlegesség lényegében megszűnt Európában.
Ha egyszer Magyarország kilépne a NATO-ból. Ausztria sec-pec belépne. Nekik a mi tagságunk adja a védelmet.
Azért nem kis teljesítmény volt eladni Oroszországról, ami egész történelme folyamán hódított-terjeszkedett, hogy most aztán végképp áttért a ragadozó életformáról a növényevő-kérődző étrendre, már csak a békés kereskedés, a jószomszédi viszony, a békés egymás mellett élés a célja. Amit most csinál, az bizisten az utolsó, erre is alig lehetett rákényszeríteni, Putyinnak fáj a legjobban egy szomszédos, rokon nyelvű ország lakosságának a gyilkolása, vagyonának pusztítása.
De ez már tényleg az uccsó háború, ezután már tényleg csak a békés kereskedés.
Mondjuk, Musk helyében én is ellennék NATO nélkül. De ehhez Musknak kell lenni.