Új gyanúsítottja van a baloldali korrupciós botránynak
Fiktív szerződések, százmilliós kenőpénzek Óbudán.
Bizonyos esetek kivételt képezhetnek az életvédelem sérthetetlensége alól.
Az ecuadori legfelsőbb bíróság szerdán dekriminalizálta az eutanáziát, és elrendelte a törvényhozóknak, valamint az egészségügyi tisztviselőknek, hogy dolgozzák ki az eljárás megfelelő szabályait és előírásait. Az alkotmánybíróság döntése egy halálos beteg, amyotrophiás laterális szklerózissal, közismert nevén ALS-sel diagnosztizált nő keresetére válaszul született, aki amellett érvelt, hogy meg kell számára engedni, hogy méltósággal haljon meg – írta meg az ABC News.
A szerdai döntés értelmében a bíróság 12 hónapot adott a törvényhozóknak és a tisztviselőknek, hogy megalkossák a végrehajtásához szükséges szabályokat.
Latin-Amerikában korábban Kolumbia volt az egyetlen ország, amely dekriminalizálta az eutanáziát.
Kolumbiában az orvosok kábítószereket használtak a halálos betegek megölésére.
A gyakorlat jelenleg legális Belgiumban, Kanadában, Luxemburgban, Hollandiában, Új-Zélandon, Spanyolországban és Ausztráliában. Chilében még társadalmi vita folyik a kérdésről. Más joghatóságok, köztük több amerikai állam szintén engedélyezte az asszisztált öngyilkosságot. Ebben az esetben a betegek maguk veszik be a halálos kimenetelű gyógyszer bevitelét, egy orvos által felírt ital formájában.
A Bíróság úgy véli, hogy a felvetett kérdés a méltóságteljes élethez és a személyiség szabad fejlődéséhez való joggal kapcsolatos
– áll az ítéletben, tovább az is, hogy „a bíróság a vizsgálat elvégzése után arra a következtetésre jutott, hogy bizonyos esetek kivételt képezhetnek az életvédelem sérthetetlensége alól, főleg akkor, mikor más jogok védelméről van szó”.
***
Nyitókép: Frankln Jacome/Agencia Press South/Getty Images