A BBC azt írja, a zseniális magyar érkezésével egy korszak véget ért – odavannak érte az angolok

„A következő szezon egyik legnagyobb sztárja lehet.”

A gyanúsítottak egy része a civil lakosság körében bujkált, és önként adta meg magát.
Izraeli közlemény szerint az elmúlt héten a Hamász és az Iszlám Dzsihád 200 tagját tartóztatták le, és vitték be az országba, hogy kihallgathassák őket – számol be a BBC. A gyanúsítottak egy része a civil lakosság körében bujkált, és önként adta meg magát. Így összesen már 700 palesztin fegyverest tartóztattak le azóta, hogy megkezdte az izraeli hadsereg a Hamász felszámolását célzó katonai műveletét Gázában.
A Hamász ugyanakkor azt mondja, főként nőket és gyerekeket öltek meg az izraeliek. A terrorszervezet által irányított egészségügyi minisztérium azt közölte,
az invázió kezdete óta legalább 20 ezer ember halt meg és 50 ezer megsebesült Gázában.
A BBC megjegyzi, hogy nem tudja ellenőrizni az állításokat.
Izrael folytatja hadjáratát Gázában, a civileket arra szólítja fel, hogy meneküljenek el. Az ENSZ szerint a legutóbbi parancs 150 ezer embert érintett az övezet közepén.
Nyitókép: Izraeli katonák a gázai es-Sifá kórház alatt talált alagutat mutatnak meg újságíróknak 2023. november 22-én. Az izraeliek szerint a Hamász palesztin iszlamista szervezet fegyveresei a kórházban találtak fedezékre, az alagutat pedig katonai célokra használták. MTI/AP/Victor R. Caivano
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Nukleáris háborútól tarthatnak az amerikaiak.
„Ha történik valami a Közel-Keleten, azonnal megnő a terrorfenyegetettség mindenhol Európában” – mondta a miniszterelnök.
„A következő most már legyen Ukrajna!” – fogalmazott Szijjártó Péter.