Erre a születésnapi ajándékra senki sem számított: a németek óriási többsége elzavarná a Merz-kabinetet

Egyéves az CDU-CSU-SPD-koalíció! Mutatjuk a berlini kormány mérlegét.

„A médiafigyelem fókuszának megváltoztatása megszünteti a háború túlzott politizálását”, legalább is szerinte.

Mihajlo Podoljak az X közösségi média felületen az Ukrajnára fordított figyelemről értekezett az izraeli-palesztin háború vonatkozásában.
„Ukrajna sok barátja ma őszintén aggódik amiatt, hogy a közel-keleti események eszkalálódása elveheti a szövetségesek figyelmét, és csökkentheti az Ukrajna iránti támogatást. Én sokkal optimistább vagyok” – kezdte bejegyzését.

Majd így folytatta: „A médiafigyelem fókuszának megváltoztatása megszünteti a háború túlzott politizálását (amikor a támogatás belpolitikai folyamatok tárgyává válik), és lehetővé teszi, hogy felszabadítsuk az utat a helyes döntésekhez.”
„Itt az ideje, hogy minden szinten demonstráljuk Ukrajna rendíthetetlen támogatását.
Itt az ideje a sugárhajtású repülőgépeknek. Itt az ideje a nagy hatótávolságú rakétáknak” – zárta bejegyzését.
Nyitókép: Emin Sansar / Anadolu Agency / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Hszi Csin-ping lényegében beszólt Putyinnak a háború kapcsán, kérdés, hogy ennek mi lesz a következménye.


A kijevi katonai vezetés rendkívül magabiztos.


Lesz mit elhárítani, ha az oroszok bevetik az új rakétájukat.
