Ezt hallania kell: Trump győzelme miatt tomboló liberálisok kifakadásaiból készült metálszám (VIDEÓ)
A rögtönzött dal hamar népszerűvé vált.
Kaliforniában új kategóriába kerülnének a gyereket nevelni kívánó meleg párok, így a biztosítóknak is fizetniük kellene a mesterséges megtermékenyítést az esetükben.
Az Evie magazin beszámol arról: Kalifornia új törvényt kíván elfogadni, amivel azt segítenék, hogy a meleg párok béranyasággal juthassanak gyermekhez.
Az új törvény kötelezné a biztosító cégeket, hogy finanszírozzák a mesterséges megtermékenyítést és a béranyaságot.
A kaliforniai törvényjavaslat kiterjesztené a „terméketlenség” kategóriáját,
egészségügyi állapot helyett egyfajta státusként fognák fel, miszerint egy személy nem alkalmas egyedül vagy partnerével a szaporodásra, orvosi beavatkozás nélkül. E meghatározás alapján a meleg férfiak is bekerülnének a „terméketlen” kategóriába, ezzel pedig a biztosítóknak is finanszírozniuk kellene a gyerekvállalási próbálkozásaikat.
Caroline Menjivar kaliforniai demokrata szenátor szerint az új javaslat biztosítaná, hogy a queer pároknak ne kelljen többet fizetniük a családalapításért, mint a nem queereknek.
A családalapítás itt azt jelenti, hogy
meleg férfi párok béranya segítségével juthatnának hozzá gyermekükhöz.
A kaliforniai biztosító cégek ugyanakkor nem örülnek a tervezetnek, hiszen nagyobb kiadásaik keletkeznének az eddigiekhez képest.
Más kritikusok pedig azt emelik ki, hogy a jogszabály nem foglalkozik a gyerekek igényeivel, valamint azzal, hogy a női petesejtet adó és a gyermeket kihordó nők egyszerűen a meleg párok eszközeivé válnának, más számára szülve gyereket.
Greg Burt, a Kaliforniai Családok Tanácsának igazgatója tradicionalista nézőpontból kritizálja a tervezetet, mondván, hogy az támadás a hagyományos családmodell ellen.
Szerinte a javaslat csak tovább rombolja az apa, az anya és a gyermek hármasának családképét,
és mindenkivel megfizettetnék az úgynevezett termékenységi egyenlőség ügyét. Hozzátette: „Az, hogy az egészséges szinglik és az azonos nemű párok nem tudnak gyermeket vállalni, az nem a terméketlenség miatt van, hanem mert ez a biológia”.
2021-es adatok szerint ötezer gyermek született béranyaság útján az Egyesült Államokban. Globális szinten a béranyaipar 14 milliárd dolláros forgalmat generált 2022-ben.
Nyitókép: illusztráció (Vanessa Carvalho, AFP)