Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
A Hungarian Conservative többek között az orosz-ukrán háborúról, Magyarország helyzetéről, valamint David Pressmanról is kérdezte a legbefolyásosabb jobboldali véleményvezért.
Tartalmas interjút készített Tucker Carlsonnal a Hungarian Conservative (HuCon). A portál többek között az orosz-ukrán háborúról, Magyarország helyzetéről, valamint David Pressmanról is kérdezte a legbefolyásosabb jobboldali véleményvezért.
A HuCon kérdésére, miszerint hogy látja hazánk helyzetét, Tucker Carlson azt felelte: nehéz megmondani, hogyan mérhető pontosan egy ország elutasítottsága, de az elszigeteltsége mérhető. Mint fogalmazott: Magyarország egy kis ország, tízmillió magyarral, amit 7 szomszédos ország vesz körül, amiből fakadóan a magyar kormánynak folyamatosan tárgyalnia kell ezzel a 7 országgal, ráadásul ezek egyike éppen Ukrajna. A véleményvezér szerint
bármit is gondolnak róla, Magyarország nem elszigetelt ország. Éppen ellenkezőleg. Közép-Európa szíve.”
Az orosz-ukrán háborúról szólva Tucker Carlson úgy fogalmazott: szerinte az Egyesült Államok éppen úgy vívja háborúzik Ukrajnában, ahogy a szovjetekkel és a kínaiakkal harcolt több mint 10 évig Délkelet-Ázsiában. Mint részletezte, szerinte „ezek olyan proxy-háborúk, amelyeket rendszeresen vívtak, vívnak és vívni is fognak nagyhatalmak. Szerinte
ezen nem kell meglepődnünk, de úgy sem szabad tennünk, mintha ez egy demokratikus ország harca lenne.
Kérdésre válaszolva ugyanis Tucker hozzátette: „Ukrajna természetesen nem demokrácia. Nem mondom azt, hogy nincs elég gondja, de határozottan nem demokratikus. Szóval ez a harc nem egy demokrácia harca egy szuperhatalommal. Ez két szuperhatalom harca, és én tényleg elutasítom az ezzel ellentés hazugságot. Egyszereűen azért, mert ha nem értjük, mi áll a héttérben, azt sem láthatjuk tisztán, mi a valódi probléma”.
A HuCon David Pressmanről is kérdezte a jobboldali véleményvezért. Kérdésre válaszolva Tucker felidézte, hogy édesapja a nyolcvanas években, a hidegháború idején az Egyesült Államok külügyminisztériumának dolgozott.
Mint fogalmazott: szerinte az Egyesült Államok központi szerepet játszott abban, hogy megszabadítsa attól Magyaországot, és szerinte cserébe mérhetetlen jószándékot kapott Amerika a magyaroktól. Így mint fogalmazott: „amerikaiként elképesztően
szégyellem magam és elszomorít, hogy a Biden-adminisztráció idejön Magyarországra egy bizarr szexuális ideológiával, és megpróbálja a magyarokra erőltetni azt mindenféle ok nélkül. Anélkül, hogy abból az amerikai nemzetbiztonság vagy gazdaság profitálna. Ez semmiképpen nem amerikai módszer”
– szögezte Tucker Carlson. „Szóval röviden: sajnálom” – tette hozzá.
Nyitókép: Chelsea Guglielmino/Getty Images