Horror: négy gyereket, egy halottat és drogokat találtak egy transzgender partin
Brutális állapotokat találtak a tűzoltók egy bostoni alagsorban.
A migránsnők európai szervezete viszont kiállt mellette, összezörrenve az LMBTQ-szervezetekkel.
Megtámadták LMBTQ-szervezetek Reem Alsalemet, az ENSZ jordániai származású jelentéstevőjét, akinek területe a nők elleni erőszak, amiért ellenzi a „gender self ID” elképzelését, azaz azt a elképzelést, miszerint ha egy férfi nőnek vagy egy nő férfinak érzi magát (transznemű), akkor ezt mindenkinek el kell fogadnia, és az érzés szerinti nemnek kellene szerepelnie a jogi dokumentumaiban, mindenféle orvosi beavatkozás („nemváltó műtét”) nélkül is. Az LMBTQ-szervezetek azt szeretnék, ha az ENSZ kirúgná a jogvédőt.
Alsalem legfőbb bűne, hogy kiállt a transzmozgalommal egyet nem értő nők szólásszabadságáért genderügyekben, ellenezve az ilyen feministák és más nők megfélemlítését, valamint ellenezte a skót kormány gendertörvényét, ami szerint pusztán deklarálnia kell egy férfinak, hogy ő nő, és akkor nőként kezelik.
A konfliktus évek óta tart a feministák transzkritikus szárnya, illetve a transzmozgalom és támogatói között, a feministák ugyanis azt gondolják, hogy a magukat nőnek mondó férfiak (transzneműek) a feminista mozgalom eredményeit támadják, a nem pedig nem érzés, hanem biológia kérdése.
Ezt is ajánljuk a témában
Brutális állapotokat találtak a tűzoltók egy bostoni alagsorban.
A Sexual Rights Initiative nevű szervezet például még februári közleményében „károsnak” nevezte Alsalem álláspontját, amit szerinte „aláássa a bevett emberi jogi mércéket”. A szélsőbaloldali Association for Women's Rights in Development (AWID) feminista szervezet szerint Alsalem nőértelmezése szembemegy a nem „feminista és tudományos” értelmezésének, ami szerintük azt igazolja, hogy a nem „társadalmi konstrukció”. Az AWID progresszív, interszekcionista szervezet. Közleményükhez 550 szervezet csatlakozott.
Feministák egy csoportja azonban aláírásgyűjtést tartott Alsalem mellett, a Sex Matters (A nem számít) szervezet június 23-ig 2600 aláírást gyűjtött össze mellette, amit Alsalem megköszönt. Emellett a European Network of Migrant Women (Migráns Nők Európai Szervezete) kezdeményezésére 800 nőjogi szervezet küldött levelet az ENSZ-nek, azt kérve, Alsalem tölthesse ki mandátumát, három évre szól 2021-es kinevezésétől kezdve, azaz 2024-ben járna le.
Ezt is ajánljuk a témában
„Megfenyegették a két nagyobb tel-avivi helyszínt, hogy mondják le az előadásomat” – tweetelte Abigail Shrier.