Brüsszel hazudik!
Mi továbbra is meg akarjuk védeni a hazánkat, és meg akarjuk őrizni Magyarországot magyar országnak! Harc van!
A Politico beszámol arról, hogy egy éves jelentés szerint minden fronton mindenféle kábítószer ömlik befelé Európába. A kokain mindig sláger, a heroin kiment a divatból, viszont nagyban terjednek a még durvább szintetikus szerek.
A European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (EMMCDDA) nevű szervezet éves jelentést adott ki az európai kábítószerhelyzetről, amit a Politico szemlézett.
A jelentésből kiderül: folyamatosan áramlanak be a legkülönbözőbb kábítószerek az európai országokba. Minden lehetséges pszichoaktív szer elérhető a piacon, és aki akar, el is tud jutni hozzájuk.
Számos országokban rekordmennyiségű drogot foglalnak le, miközben a kutatások szerint
Ylva Johannson, az EU belügyi biztosa kijelentette: mélyen aggódik amiatt, hogy a ma fogyasztott drogok jóval károsabbak az egészségre, mint a korábbi változataik.
Több jellegzetességet lehet megállapítani a jelenlegi európai drogpiacon.
Az egyik a mennyiségi rekord: több mint ezer tonna kannabisz származékot foglaltak le az EU területén 2021-ben. Heroinból az EU területén 9,5 tonnát, és csak Törökország területén 22 tonnát foglaltak le 2021-ben. Kokainból összesen több mint 300 tonnát foglaltak le ebben az évben, és ennek több mint felét Belgiumban, illetve Hollandiában.
A kokain fő beérkezési pontja a belgiumi Antwerpen kikötővárosa, ami egyébként a szennyvíz elemzése alapján a legtöbb kokaint fogyasztó város a kontinensen.
az adatok szerint. Ráadásul a kokaingyártó műhelyek száma is növekszik: 2021-ben 34 ilyen gyárra csaptak le az előző évi 23-hoz képest, és sokan nagyban űzték az ipart.
És ott van a változatossági rekord is: 2022-ben 41 újabb pszichoaktív anyagot azonosítottak be, így az EMCDDA vizsgált drogfajták száma immár 930-ra emelkedett.
Emellett terjednek a szintetikus kannabinoidok, például Németország és Svédország különösen érintett ebben.
A heroin viszont kifutóban van: a hetvenes-nyolcvanas évek „divatos” drogját egyre idősebb fogyasztói réteg használja.
Végül pedig fontos fejlemény az is, hogy a hagyományos ópiumtermelő Afganisztánban
Mák és ópium hiányában viszont a csempészhálózatok egyszerűen más drogok és források felé fognak nézni.
Az Egyesült Államokban a heroin helyét a veszélyes, szintetikus fentanil vette át. A drogriport szerint fennáll a veszélye, hogy ugyanez fog történni Európában is: a régi drogok helyét átvehetik a még durvább és szintetikus anyagok.
Nyitókép: Getty Images / Jeffrey Coolidge