Nagyinterjút adott a Corriere della Sera lapnak Eva Kaili, aki a decemberben kirobbant európai parlamenti, főleg balos köröket érintő korrupciós botránysorozatnak lett a legismertebb arca. Kaili akkor őrizetbe került, és csak most, fél év után engedték ki, hogy házi őrizetben tartsák tovább ellenőrzés alatt.
Az olasz lapnak adott interjú elején Kaili örömét fejezte ki, hogy végre együtt lehet a kislányával. Emellett kifejtette, milyen rossz körülmények között tartották fogva: szerinte állandóan fel volt kapcsolva a cella lámpája és be is volt kamerázva a helyiség, ráadásul szenvedett a fagyos hidegtől. Kaili szerint az első napokban nem is hívhatta fel az ügyvédjét és a családját.
Eva Kaili elismerte, hogy pánikba esett,
amikor az ügy kirobbant, és elkezdték őrizetbe venni az ismerőseit. Azt állítja, nem tudta, mi az a hétszázezer eurónyi készpénzt tartalmazó táska az otthonában, amit saját apjával vitetett el a házából, és ami szerinte Antonio Panzeri korábbi EP-képviselőé volt valójában.
Kaili most elhatárolódik Panzeri korábbi NGO-s tevékenységétől, mondván, neki nem volt köze hozzá és nem volt ismerete az ügyeiről. Igaz, Kaili élettársa Panzerinek dolgozott, asszisztensként és személyes tolmácsként dolgozott.
A görög politikus leszögezi: „A titkosszolgálatok is megerősítették, hogy nem vagyok bűnszervezet tagja. Senki nem tud lefizetni.” Azt is kijelenti: „Egy évnyi vizsgálódások után a számláim és az ingatlanjaim kristálytisztának bizonyultak. Az ujjlenyomataim nincsenek rajta a megtalált bankjegyeken. Az ártatlanságomat be fogom bizonyítani az ügyvédeimmel.”
Arra, hogy Panzeri szerint 250 ezer euró Kailinak járt, a görög politikus úgy reagál: ő nem kapott pénzt, Panzeri vallomása pedig fenyegetés hatására születhetett. Kaili úgy látja:
ha ő maga megnevezett volna néhány fontos személyiséget, akkor rögtön visszaengedték volna őt a lányához,
de ehhez hazudnia kellett volna.
Eva Kaili a katari kapcsolataira vonatkozó kérdésekre úgy reagált: az EP alelnökeként saját területe volt a közel-keleti államokkal való kapcsolattartás, ezért számos nagykövettel és miniszterrel találkozott, és minden Öböl-menti országba tervezte a hivatalos utazásait. Ez szerinte európai parlamenti diplomáciai kapcsolattartó feladat volt, és az EU fontos partnerként tekint Katarra is, különös tekintettel az ország LNG-s gázkészleteire.