Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Holland király, luxemburgi és monacói herceg, svéd királyi hercegnő, koronahercegek és koronahercegnők – nem volt hiány előkelőségekből a brit ceremónián.
III. Károly koronázásán természetesen más országok uralkodói, illetve formális uralkodói is részt vettek.
Az országban – legalábbis formálisan – Fülöp király uralkodik. Philippe Léopold Louis Marie áprilisban kereken hatvanéves lesz, és 2013 óta foglalja el a trónt. Felesége, Matild királyné kifejezetten népszerű az országban, már csak azért is, mert ő az első olyan belga királyné, aki az országban született.
Anna-Mária görög királyné 1946. augusztus 30-án született az Amalienborg palotában-ban Koppenhágában. Szülei: IX. Frigyes dán király és Ingrid svéd királyi hercegnő. Anna-Mária 1964. szeptember 18-án ment feleségül II. Konstantin görög királyhoz. A monarchiát 1973-ban számolták fel. A (formális) királynén kívül ott volt még Marie-Chantal, Görögország koronahercegnője, Dánia hercegnője és férje, Pavlos görög koronaherceg is.
VI. Fülöp János Károly spanyol király és Zsófia királyné első és egyetlen fia, 2014-től Spanyolország királya. Letizia Ortiz Rocasolano 1972-nem született, VI. Fülöp spanyol király felesége, az első nem nemesi származású és 1879 óta az első, spanyol földön született spanyol királyné.
II. Margit dán királynő és Henrik dán herceg legidősebb fia, Frigyes, a trónörökös. Frigyes hitvese, Mária dán királyi hercegnő is tiszteletüket tették a ceremónián.
Viktória királyi hercegnő Svédország trónörököse, XVI. Károly Gusztáv és Szilvia királyné legidősebb gyermeke. Viktória édesapjával látogatott el az eseményre.
Fumihito japán koronaherceg és Kiko koronahercegné is megjelentek.
II. Albert a Grimaldi-család feje, Monaco uralkodó hercege és felesége, Charlène Lynette Wittstock, dél-afrikai úszónő, olimpikon, Monaco hercegnéje is részt vettek a koronázáson.
II. Abdullah a Jordán Hasemita Királyság királya 1999. óta. Feleségével, Ránija királynéval jelent meg az eseményen.
A bhutáni király, Jigme Khesar és felesége, Jetsun Pema is a vendégek közt volt.
Vilmos Sándor holland király az Oránia–Nassaui házból született herceg, uralkodásának kezdetén az Amsberg-ház megalapítója, Beatrix holland királynő legidősebb gyermeke, 2013. április 30. óta Hollandia királya. Feleségével, Maxima királynéval vettek részt az ünnepségen.
Haakon norvég királyi herceg V. Harald norvég király és Szonja norvég királyné fia, 1991 óta norvég trónörökös. A királyi herceget felesége, Mette-Marit norvég trónörökösné is elkísérte.
Maha Vadzsiralongkorn másképp X. Ráma, Thaiföld királya, Bhumibol Aduljadezs király és Szirikit királynő egyetlen fia. 1972-ben, 20 évesen az apja koronaherceggé tette. Apja 2016-ban bekövetkezett halála után az év végén vette át a trónt. Suthida királynéval közösen jelentek meg a ceremónián.
Henrik nagyherceg a Nassau–Weilburg-ház hatodik uralkodója, Luxemburg nagyhercege 2000. október 7-étől kezdve. Felesége, Mária Terézia luxemburgi nagyhercegné kísérte el az eseményre.
Jelen volt még Margarita von Hohenzollern-Sigmaringen a Hohenzollern–Sigmaringen-ház vezetője és a román korona őrzője is, aki Margit román királyi hercegnő néven ismert.
Végül pedig a szerb Sándor herceg és Katharina hercegnő is tiszteletét tette III. Károly nagy napján.
Nyitókép: Aaron Chown / POOL / AFP