Erős szövetségest szerzett Orbán: bemutatjuk, ki is az az Elon Musk, akivel hosszú órákon át tárgyalt
Magyarország szempontjából jó hír lehet, hogy a világ leggazdagabb emberének egyre nagyobb a befolyása az amerikai politikára.
A portál kormányzati finanszírozású médiumnak minősítette őket.
A kanadai közmédia (CBC) helyi idő szerint hétfő éjjel bejelentette, hogy szünetelteti tevékenységét a Twitteren, miután a portál kormányzati finanszírozású médiumnak minősítette. „A Twitter nagyon hasznos eszköz az újságíróknak, hogy kapcsolatba lépjenek a kanadaiakkal, de
aláássa a hitelességünket és szakmaiságunkat, ha megengedjük, hogy független tevékenységünket ilyen hamis színben tüntessék fel”
– közölte Leon Mar, a CBC szóvivője. Mar elmondta, hogy a cég szünetelteti tevékenységét a CBC vállalati csatornáján, valamint a CBC és a Radio-Canada összes hírterületi csatornáján is.
Az állami és a közszolgálati média közötti különbség, hogy az állami médiában a kormányzat beleszól a szerkesztésbe és a tartalomba, míg a közpénzből fenntartott közszolgálati médiumok a kormánytól függetlenül működnek. A Twitter meghatározása szerint államilag finanszírozott médium olyan sajtóorgánum, amelynek
amely változó mértékben beleszólással rendelkezhet a szerkesztési folyamatba.
Pár nappal korábban az amerikai NPR közrádió is hasonlóképpen döntött. Az NPR-t az önkényuralmi rendszerekben működő kormányzati propagandaorgánumoknak adott, állami média címkével látta el a Twitter. Ezt követően döntött úgy a rádió, hogy elhagyja a portált. Az ausztrál ABC News azt közölte, hogy felvette a kapcsolatot a Twitterrel, miután a céget szintén kormányzati finanszírozású médiumnak minősítette.
(MTI)
Nyitókép: Utku Ucrak / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP