Véletlenül felgyújtotta magát egy utcai lövöldöző Ausztráliában
A meneküléshez használt kocsit akarta eltüntetni, de végül saját magát gyújtotta fel a férfi.
A szerencsétlen tojásrakó emlős viszont nem lett meg.
Ausztráliában két ember ellen adott ki körözést a rendőrség csütörtökön, miután kiderült, hogy Queensland állam fővárosától, Brisbane-től északra egy fürdőlepedőbe bugyolált kis kacsacsőrű emlőssel (Ornithorhynchus anatinus) a karjukban szálltak vonatra, később egyiküket őrizetbe vették és vádat emeltek ellene.
A szerelvény Caboolture településre tartott. A caboolture-i rendőrség és a queenslandi Környezetvédelmi és Tudományos Minisztérium szerdán este felhívást tett közzé, mivel attól tartottak, hogy az állat elpusztulhat, ha nem kap azonnali állatorvosi segítséget. Az állam rendőrfőnöke, Scott Knowles elmondta: „aggódunk az egészségéért ennek az állatkának, melyet természetes környezetéből távolítottak el”, és melyet a lehető leghamarabb „szabadon kell engedni”.
A hatóságok az elrablók miatt is aggodalmukat fejezték ki, mert a kacsacsőrű hímjének sarkantyújában méreg termelődik, ami kínzó fájdalmat okozhat az embernek.
A térfigyelő kamerák kedden készült felvételein egy szandálos férfi látható, amint egy észak-brisbane-i vasútállomás peronján sétál, miközben a hóna alatt tartja a macskakölyök méretű emlőst.
A férfi és a nő ezután fürdőlepedőbe csavarta az állatot, megsimogatta és megmutatta a többi utasnak - közölte a rendőrség. Később kiderült, hogy az állatott egy vízfolyásból hurcolták el Morayfield település környékén. A 26 éves férfit csütörtök délután a vasúti rendőrség őrizetbe vette. Védett állat elejtésével és tartására vonatkozó korlátozások megsértésével vádolják.
Az elkövetők a rendőrségnek azt mondták, hogy a Caboolture folyóba engedték.
A queenslandi természetvédelmi törvények tiltják a kacsacsőrű emlősök elszállítását a vadonból. Az ezért kiszabható maximális bírság 430 000 ausztrál dollár (mintegy százmillió forint) is lehet.
Az éjszakai életet élő, félénk állat azon kevés emlősök egyike, amely tojást rak, és már csak Kelet-Ausztráliában él. Férgekkel, rovarokkal és apró rákfélékkel táplálkozik.
Rövid, hódszerű farkával és kacsaszerű csőrével a brit tudósok hamisítványnak hitték, amikor a 18. század végén először meglátták.
(MTI)
Nyitókép: Twitter