Magyar poénja emiatt talán kicsit (!) bunkó volt
De amikor erre a nerenc propagandisták hörögve bántalmazást kiáltanak, az a cinikus, mocsok 'eciség legalja.
A Telexnek szivárogtattak ki egy belsős levelet ismeretlenek, akik feltehetőleg azzal voltak elégedetlenek, hogy nem lett komoly következménye a jogvédő szervezetnél zajló munkahelyi visszaéléseknek.
Még az év elején tálalt ki Mérő Vera feminista aktivista korábbi munkahelyéről, az Amnesty International jogvédő szervezetről, ahol az OpenDemocracy cikke szerint munkahelyi bántalmazás, megalázás, és szexizmus is érte az ott dolgozó nőket.
„Sluszpoén” a történetben, hogy az Amnesty International pont az állítólagos események közben adott ki egy munkahelyi bántalmazásról, nemi alapú diszkriminációról szóló 56 oldalas tanulmányt/jelentést „Nem lehet megkerülni: Nemi alapú diszkrimináció a magyar munkahelyeken” címmel, amiben felszólították a hatóságokat és munkáltatókat, hogy lépjenek fel a megszüntetése érdekében.
„13 oldalas jelentésemnek sem lett látható, kézzelfogható következménye, sőt, azt máig gondosan elzárják az elnökség többi tagja elől” – írta.
Hétfőn tovább folytatódott az ügy: a Telex kapott egy ismeretlen címről érkezett levelet, melyben Kéri Andrásnak, az Amnesty International Magyarország elnökének egy 2019 májusi levele olvasható.
„Nemi megkülönböztetés – Ez tűnik a legproblematikusabbnak, mert itt felmerülhet, hogy valós” – írta az ominózus 2019-es levélben Kéri.
„Az alábbi linken található dokumentum szerint teljesen világos, hogy a szervezet vezetése nemcsak tudott róla, de valósnak is tartotta a kilépett munkavállalók állításait, és szándékában állt azokat relativizálni, elkendőzni” – vonják le a következtetést a levélírók.
„A bántó, határátlépő stílust, a visszajelzésektől való félelmet, és a nemi megkülönböztetést is maga a szervezet – azóta is regnáló – elnöke minősítette valósnak. Szomorúnak tartjuk, hogy felelősségvállalás és bocsánatkérés helyett a mellébeszélést és a feljelentést választották”, írják.
A felmondását akkoriban benyújtó Mérő Vera által megfogalmazott vádakról Kéri azt írta: „a tények kapcsán sok igazság van abban, amit Vera leír, az interpretáció némileg azért túlzó”.
A Telex megkérdezte a levél kapcsán Kérit, aki elismerte, hogy ő írta azt „2019 májusában az Amnesty International Magyarország elnökségi tagjainak azután, hogy egy másik elnökségi taggal Mérő Vera távozása után a felmondólevelében megfogalmazott állításokkal kapcsolatban visszajelzéseket kértünk a többi munkavállalótól, és ezek alapján visszajelzést adtunk az igazgatónak és változtatásokat kértünk tőle.”
„Néhány munkavállalóban valóban megfogalmazódott olyan benyomás, hogy az igazgató közvetlenebb szakmai kapcsolatban van két férfi munkavállalóval, közülük az egyikkel 25 éve ismerik egymást, munkakörük miatt is sokat dolgoztak együtt, míg a másikukkal keveset dolgozott együtt közvetlenül az igazgató, így kevesebb utasítást is adott neki. Ettől függetlenül felhívtuk az igazgató figyelmét ezekre a visszajelzésekre, és kértük, hogy figyeljen oda a kommunikációjára. Vig Dávid 2020-as munkájára vonatkozó munkavállalói visszajelzések pedig megerősítették, hogy az igazgató a visszajelzéseknek megfelelően változtatott a kommunikációján. Fontos megjegyezni, hogy szexizmus jelenlétét vagy nemi alapú hátrányos megkülönböztetést nem jeleztek vissza az Amnesty munkavállalói az igazgató 2020 márciusi éves értékelése során” – mondta a nemi megkülönböztetésről az igazgató.
Nyitókép: Facebook