Nagy bejelentést tettek az oroszok: lerántották a leplet a magyar és szlovák energiaellátásról
A Kommerszant tételesen beszámolt az olajszállítás üteméről.
Közben a horvát jogi egyetemek munkacsoportjának állásfoglalása szerint a Sanader és Hernádi elleni jogerős ítéletek nincsenek hatással a Horvátország és a MOL között létrejött szerződésekre.
A horvát Korrupcióellenes Tanács INA-üggyel kapcsolatos ülésének a nagy visszhang ellenére nem sok értelme volt, a helyzettel elégedetleneknek inkább javaslatokkal kellene előállniuk – mondta Davor Stern energetikai szakértő az Index.hr szerint.
Az energetikai szakértő szerint meglepő, hogy a Korrupcióellenes Tanács sosem állt elő az INA-üggyel kapcsolatos megoldási javaslattal. Stern meglátása szerint olyan ez, mint a párterápia, ha a házasságban valami nincs rendben.
A szakértő elmondta, ő régen is úgy látta és most is úgy látja, hogy „a dolgokat időben meg kell változtatni” és hogy a magyarokkal nyíltan közölni kellene, nem bánhatnak úgy a horvátokkal, mintha azok a vazallusaik lennének, hiszen sokszor ilyen módon lépnek fel.
Közben a horvát kormány közölte, jogi egyetemek munkacsoportjának állásfoglalása szerint a Sanader és Hernádi elleni jogerős ítéletek nincsenek hatással a Horvátország és a MOL között létrejött szerződésekre. A nemzetközi polgári jog jogászainak állásfoglalása szerint, amennyiben a MOL-lal kötött szerződés döntőbírósági klauzulái érvényesek, úgy a Horvát Köztársaság nem dönthet a MOL elleni ügyben. A horvát hírportál felelevenítette az ügy előzményeit is.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán