A horvát elnök továbbra is ellenzi, hogy halálos fegyvereket küldjenek Ukrajnába, mert az szerinte nem segíthet a háború befejezésében. Szerinte Horvátországnak a humanitárius segélyek küldésén, valamint az orosz agresszió elítélésén túl nem kellene részt vennie ebben a konfliktusban.
Milanović elítélte és erkölcstelennek nevezete, amit a Nyugat tesz az ukrajnai háborúval kapcsolatban. „Mi a cél? Az orosz kormány megdöntése? A német tankok még inkább homogenizálják az oroszokat. Ez közelebb hozza őket a kínaiakhoz” – mondta. „Humanitárius segítségnyújtás és az agresszió elítélése igen, de bármi másban való részvétel halálosan veszélyes” – szögezte le a horvát vezető.
Az ukrán külügyminisztérium bírálta a horvát elnök megjegyzését. „Elfogadhatatlannak tartjuk Zoran Milanović horvát államfő kijelentését, amellyel gyakorlatilag kétségbe vonta Ukrajna területi integritását” – írta Oleh Nyikolenko ukrán külügyi szóvivő. Hozzátette: kíváncsi arra, hogy vajon ilyen retorikával államfővé választották-e volna Milanovićot az 1990-es évek végén, amikor Horvátország éppen azzal küzdött, hogy megőrizze államiságát.