Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
A biztonságpolitikai szakértő szerint a demokráciák ebben a háborúban elvesztették az egyetlen előnyüket az autokráciákkal szemben.
Robert C. Castel biztonságpolitikai szakértő egyik legutóbbi Facebook-bejegyzésében reagált a Welt azon cikkére, amely észt katonai hírszerzési jelentésekre hivatkozva arról írt, hogy
200 ezer újabb orosz harcosra számítanak a fronton.
A lap Margo Grosberget, az észt hírszerzés vezetőjét idézve arra is kitért, hogy mint ismert, Moszkva még decemberben 300 ezer tartalékost hívott be, akik már majdnem teljesen kiképzettek, és négy-hat héten belül a frontra küldhetik őket az értesülések szerint. Hozzátették, amennyiben az észtek által közzétett számok igaznak bizonyulnak, akkor a háború még nagyon sokáig eltarthat.
Castel bejegyzésének felütésében furcsának nevezte, hogy Margo Grosberg számára az újdonság erejével hatnak a fenti tények. Ezután felidézte, hogy a háború kitörése óta beszélnek arról, hogy „az oroszok hatalmas mennyiségi fölényével szemben
az ukránok csupán elenyésző minőségi előnyt tudnak felmutatni”.
„Ez talán a Nyugat leghétpecsétesebb nem-titka ebben a háborúban” – szögezte le Castel, aki szerint „az egyetlen hírérték a Die Welt riportjában, hogy egy nyugati katonai vezető ki meri mondani ezeket a tényeket és nem tart attól, hogy a román hadügyminiszter után szalasztják”.
A biztonságpolitikai szakértő kijelentette: „a demokráciák ebben a háborúban elvesztették az egyetlen előnyüket az autokráciákkal szemben. A szabad véleménynyilvánítás önkorrigáló mechanizmusát”.
Robert C. Castel ezek után arra hívta fel a figyelmet, hogy „el lehet hallgattatni a szakma nagyjait: Posent, Mersheimert és Betts-t. El lehet hallgattatni Kissingert. El lehet hallgattatni a prokusztész ágyból kilógó katonai és politikai figurákat. Egyetlen dolog van, amit még a woke moralista boszorkányégetői sem tudnak elhallgattatni.
Az egyre közeledő orosz ágyúkat.”
Gondolatait egy Oscar Wilde idézettel zárta, amely így szól: „Akármilyen rettenetes volt az, ahogy a világ bánt én velem, amit én követtem el magam ellen, sokkal, de sokkal rettenetesebb volt.”
A vonatkozó bejegyzést alább tekinthetik meg:
Nyitókép: Képernyőfotó