Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

A Szentatya vasárnapi miséjén „sötét jövőt” és még nagyobb pusztulást vizionált.

Egyik legutóbbi Twitter-bejegyzésében a Szentatya arról írt, hogy a háború sújtotta Ukrajnában nagyon sokan szenvednek, akikért imádkoznunk kell, és lehetőség szerint támogatnunk kell a rászorulókat.
Ferenc pápa azt kérte követőitől, hogy

„ünnepeljük szerényebb módon karácsonykor, egyszerűbb ajándékokkal, és amit megspórolunk, küldjük el az ukrán népnek, amelynek szüksége van rá”
– olvasható a posztban.
A vonatkozó bejegyzést alább tekinthetik meg:
Ferenc pápa a vasárnap tartott miséjén közölte, rossz dolgokra számít a közeljövőben. A katolikus egyházfő homíliájában azt mondta: „keserű időket élünk, amelyben tombol a háború, és nő az igazságtalanság, az éhezés, a szegénység és a szenvedés”, de ez még nem minden, ugyanis több „előjelét” is látja annak, hogy
– idézte a pápát az Index.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Guglielmo Mangiapane