Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
A szakértők ezt magyar sikerként értékelik.
Az Európai Unió Tanácsa hozzájárult, hogy a magyar iparűzési adó beleszámítson a globális minimumadóba – derült ki a Világgazdaság birtokába került hivatalos levélből.
Mint írták, ezt az Európai Unió Tanácsának főtitkársága jegyzi, és a leírtak értelmében
„Ez magyar siker” – hangsúlyozták a Világgazdaság által megkérdezett szakértők.
A Portfolio.hu kommentárja szerint "érdemes megjegyezni, hogy a hipa mértéke településenként legfeljebb 2%, de más a vetítési alapja, mint a tao-nak, így a hipa effektív kulcsa magasabb 2%-nál. Ezért lehet az, hogy ennek figyelembe vételével elvileg elkerülhetné Magyarország a 9%-os tao névleves megemelését 15%-ra."
Ahogy arról korábban a Mandiner is beszámolt, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetben (OECD) 137 ország állapodott meg arról, hogy 2022 végéig saját adószabályaiba is átülteti a globális minimumadót, ami
Ezt az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén májusban már megszavazták – idézte fel a vg.hu.
Azonban valószínűsíthető, hogy ezt a határidőt az államok nem tudják tartani, és az adószakértők szerint is a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy 2023-ra csúszik át a bevezetése. A halasztásnak számos oka van, köztük a tárgyalások megtorpanása az Európai Unióban először a lengyel, majd a magyar vétó miatt, valamint az Egyesült Államokban a szenátusi jóváhagyás hiánya egyetlen demokrata szenátor ellenszavazata okán – ismertették.
A Világgazdaság ismertette a magyar álláspontot is. Emlékeztettek, hogy a magyar vétó kilátásba helyezésének oka a globális minimumadó méltányosság nélküli bevezetése, ami markánsan rontaná a gazdaság versenyképességét.
Mint ismert, itthon a társasági adó kulcsa 9 százalék, és ezen nem is akar változtatni a kormány.
Orbán Viktor miniszterelnök egyenesen „munkahelygyilkos intézkedésnek” nevezte a globális minimumadót.
A magyar gazdaság sikerének egyik titka éppen az, hogy alacsony az adószint, tehát megéri idejönniük a külföldi cégeknek.
Azzal viszont, ha a globális minimumadó alkalmazása nem jár adóemeléssel, elhárul ez a kockázat, így pedig már a magyar kormány is elfogadhatja a bevezetését. A minimumadó kérdésében csak egyhangú döntés születhet, Magyarország nélkül pedig ez nem valósulhat meg – hangsúyozták.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay