Egyrészt egy gyerekkori barátjának édesapja, Tim Draper szállt be elsőként egy egymillió dolláros csekkel, másrészt Holmes édesapja, Christian olyan amerikai kormányzati szerveknél töltött be vezetői pozíciókat, mint a más országok belpolitikájába beleszóló USAID, a környezetvédelemben utazó EPA vagy az amerikai kereskedelmi és fejlesztési ügynökség, a USTDA; édesanyja pedig a Kongresszusi Bizottság munkatársaként dolgozott; vagyis az összeköttetésekkel nem volt probléma.
Értelemszerűen a „nagy emberek” bizalmát is cége hitelességének növelésére használta fel,
köztük olyanokét, mint Henry Kissinger volt külügyminiszter, veterán globális véleményformáló,
George Shultz sztárközgazdász, Jim Mattis volt tábornok vagy Betsy DeVos volt oktatási miniszter.
Akinek az ötletét ilyen emberek validálják – ez a startup-kifejezés az ötlet életképességének visszaigazolására, amit a piacon szokás végezni amúgy –, az biztos nem házal rossz vízióval – gondolhatták a befektetők, s miután Rupert Murdoch is mögé állt a pénzével, minden gyanú eloszlott. Legalábbis egy időre.
A Holmes-sztoriból készült The Dropout sorozat előzetese
3. A transzparencia látszatát keltette, kommunikált, sokat
Noha viszonylag sokáig „lopakodó üzemmódban” dolgozott a cég, Holmes kalapozott és networkölt, 2010-re már csaknem 100 millió dollárnyi kockázati tőkét sikerült összeszednie, és olyan embereket találnia az igazgatótanácsba, mint a már említett Schultz.
Pedig 2013-ig weboldala sem volt a cégnek: eddig gyűjtötte az erőt, majd Holmes kapcsolatai segítségével berobbantotta a rakétákat. A háttérben – majd később vállaltan –
szerelme, Ramesh Balwani pakisztáni hindu technológiai vállalkozó is segítette tanácsaival,
aki természetesen a vizsgálatok kezdetekor meglépett, Holmes pedig a szexuális bántalmazástól kezdve mindenfélével megvádolta a férfit, de ez mellékszál.
A lényeg, hogy Holmes kilépett a fényre, szerződést kötött Amerika második legnagyobb patikahálózatával, nem engedte ki kezéből a Theranos részvényeinek a felét, 2014-ben felkerült a Forbes listájára, mint az Egyesült Államok egyik leggazdagabb női milliárdosa, egy évre rá a Time magazin a világ 100 legbefolyásosabb emberei közé sorolta, a Glamour az év nőjét csinált belőle, a Pepperdine Egyetem tiszteletbeli doktora lett, volt az év üzletembere 40 év alatti kategóriákban, és így tovább.