„Boris Kollár egy hülye.” No, ezt nem mi mondjuk, hanem Bayer Zsolt, aki még áprilisban kikelt a szlovák parlament vezetője ellen annak botrányos nyilatkozata miatt, miszerint
Orbán Putyin segítségével „felparcellázza” Szlovákiát.
Szlovákiát.Kicsoda Boris Kollár? Miért fontos, amit mond? És legfőképpen, miért ért egyet most hazánkkal?
Boris: Kezdődik!
Boris Kollár 1965. augusztusában született. Azóta szép karrierívet járt be, jelenleg a szlovák parlament elnöke, valamint a Család Vagyunk nevű jobbos-szélsőjobbos formáció elnöke. Az üzletember a szép karrierív mellett nem kevés botrányt is a háta mögött tudhat: 2021 nyarán konkrétan kiderült,
másolta a szakdolgozatát, ami egy laza kis kormányválsághoz vezetett.
Nem sokkal később, még 2021 júniusában leszögezte, hogy Trianon miatt van stabilitás Közép-Európában, s a békeszerződés nélkül az egykori Monarchia államai sosem lettek volna az Európai Unió teljes jogú tagjai.
S jött a felparcellázás...
A hazánk szempontjából mégis a legkeményebb botránya idén áprilisban esett meg: ekkor leszögezte, hogy
az orosz agresszió olyannyira átrendezheti az európai békerendszert, hogy ezt az átrendeződést kihasználva Orbán Viktor feloszthatja Szlovákiát.
Az elképesztő mondatát ráadásul a televízióban hozta össze, ami talán még fel is nagyította a kijelentés által vetett hullámokat.
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára udvariasan felhívta a szlovák parlament elnökének a figyelmét arra a tényre, hogy
a XXI. században élünk.
Majd emlékeztette a szlovák politikust arra, hogy „az elmúlt évtizedben mi nagyon sokat dolgoztunk azért, hogy Magyarország és Szlovákia együttműködése folyamatosan fejlődjön, azzal mindkét ország jól járjon”. „Szép eredményeket értünk el együtt, és készen állunk arra, hogy kapcsolatainkat tovább építsük az Európai Unió keretein belül, melynek már régóta mindketten tagjai vagyunk” – zárta gondolatait az államtitkár.
Bayer Zsolt, jobboldali publicista már nem volt ennyire udvarias a válaszában. Leszögezte:
„Hát igen. Erre nehéz mit mondani. Hiszen tényleg szoktunk Nagy-Magyarországról beszélni, ez már csak ilyen, ha mondjuk Franciaország háromnegyedét vették volna el, akkor most a franciák is beszélnének Nagy-Franciaországról, és bizony, hadd beszéljünk, légy szí, legalább ennyi vigaszunk lehessen, ok?