Túl sok a Soros György által befolyásolt bíró az Emberi Jogok Európai Bizottságában, írta meg a francia Valeurs Actuelles az European Centre for Law and Justice jelentése alapján. A jelentés feltárta, hogy tíz év alatt az EJEB 100 bírájából 22 volt tagja vagy vezetője a Nyílt Társadalom Alapítványnak, vagy az az által finanszírozott szervezeteknek.
Ami még rosszabb, hogy tíz év alatt több mint 88 alkalommal 18 érintett bíró döntött a Nyílt Társadalom alapítványhoz köthető szervezetekkel kapcsolatos ügyekben.
Az ECLJ leszögezte, hogy ezek az összeférhetetlenség egyértelmű esetei, amelyek egy rendes igazságszolgáltatási rendszerben megkövetelik a szóban forgó ítéletek megsemmisítését valamint a bírók lemondását.