Két út áll az Európai Unió előtt: az egyik a történet végét jelentené

Egyre világosabb, Orbán Viktor miért hangoztatja régóta, hogy a brüsszeli politika irányát meg kell változtatni.

Az első alakulatok múlt hét pénteken érkeztek meg Ukrajnába.

A részleges mozgósítás kezdete óta már 200 ezer orosz állampolgár kapott behívót Oroszországban – számolt be a RIA közlésére hivatkozva a Reuters.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, Vlagyimir Putyin orosz elnök szeptember 21-én hirdette meg a részleges mozgósítást az orosz haderőben. Hivatalosan 300 ezer tartalékost terveztek ekkor behívni.

Ezt követően független orosz sajtótermékek kiszivárogtatták, hogy a mozgósítás több hullámban zajlik majd, összesen 1,1-1,2 millió ember kaphat behívót.
A Kreml arról is beszámolt, hogy az első mozgósított alakulatok már múlt pénteken megérkeztek Ukrajnába – írta a Reuters.
Nyitókép illusztráció. Fotó: MTI/AP/Kosztyantin Liberov