Belga együttműködéssel fogja gyártani rakétáit Ukrajna
A belga Thales vállalat együttműködési megállapodást kötött egy ukrán védelmi céggel, így Ukrajna hamarosan megkezdheti a külföldi rakéták gyártását.
A Danube Institute kutatási igazgatója szerint „irracionális lépés” lenne az oroszoktól az atomfegyverek bevetése.
Bendarzsevszkij Anton, a Danube Institute kutatási igazgatója volt a Hír TV Napi aktuális című műsorának vendége.
A beszélgetés felvezetésében elhangzott, hogy orosz atomvonat tarthat Ukrajna felé és elhagyta bázisát az orosz atom-tengeralattjáró is. Sajtóértesülések szerint a NATO arra figyelmeztette a tagállamait, hogy az orosz elnök Ukrajna határainál hajthat végre nukleáris tesztrobbantást. Elemzők szerint ez erődemonstráció: Oroszország meg akarja mutatni, milyen fegyvereket tudna bevetni, ha akarna.
Ezek után M. Dobos Marianne műsorvezető úgy folytatta, hogy olyan híreket is hallani, hogy a fentiek nem feltétlen erődemonstrációk, és „kicsit szorult helyzetben érzi magát az orosz elnök”, és szeretné megmutatni, hogy minden eszköz birtokában van, hogy megnyerje ezt a háborút.
A szakértő erre úgy reagált, hogy egy orosz stratégiáról van szó, Putyin „mindent bedobott a közösbe, hogy demonstrálja, képes lenne megtenni”, igaz ez a nukleáris fegyverek bevetésére is.
Ugyanakkor ez Bendarzsevszkij Anton szerint nem jelenti azt, hogy meg is teszik:
az atomfegyverek bevetése egy irracionális lépés lenne.
Addig jó, amíg ez egy zsaroló eszköz, egy katonai potenciál. De attól a pillanattól kezdve, hogy valaki beveti ezeket a fegyvereket, az már erősen megfordítja a helyzetet” – mutatott rá a kutatási igazgató.
A teljes beszélgetést alább tekinthetik meg:
Nyitókép: Képenyőfotó