Kiakadt Elon Muskra a német szövetségi bíróság, távoznak az X-ről
A független német szövetségi bíróságnak nem tetszik Musk politikai megnyilvánulása, ők is állást foglaltak.
Az orosz elnök azonban ragaszkodik a Krímhez, Luhanszkhoz, Donyeckhez, Herszonhoz és Zaporizzsjéhoz.
A Vicer arról ír, hogy Ian Bremmer, az Eurasia Group elemzője az előfizetőknek küldött levelében arról tudósít, hogy a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk elmondta neki, beszélt Vlagyimir Putyinnal. Musk elmondása szerint Putyin kész tárgyalni, de ehhez több feltételnek teljesülnie kell, írják. A tárgyalás akkor jöhetne létre, ha
Putyin állítólag azt mondta, hogy ezeket a célokat bármi áron el fogja érni, beleértve egy nukleáris csapás lehetőségét is, ha például Ukrajna megszállná a Krímet. Bremmer szerint Musk azt mondta neki, „mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy elkerüljük ezt a kimenetelt”.
Emlékeztettek: nemrég Musk lényegében ugyanezeket a pontokat tette közzé a Twitteren, bár azt javasolta, hogy az elcsatolt területeken a népszavazásokat az ENSZ felügyelete mellett ismételjék meg. Ukrajnában amúgy a háború korai szakaszában Musk azzal vált népszerűvé, hogy műholdjaival biztosította az internetet, segítve ezzel az ukrán katonaság kommunikációját, írják.
Hozzátették: Bremmer arról is írt, hogy
A Financial Times szerint így az ellentámadást folytató ukrán erők internetelérési problémákról számoltak be az ország keleti és északkeleti, megszállt területeken, mire Musk bírálta a lap tudósítását, mondván, hogy ami a harctéren történik, az „titkos”.
Musk Twitter-békejavaslatára az egyik ukrán diplomata annyit írt, hogy „bassza meg”, Zelenszkij ukrán elnök pedig saját Twitter-közvélemény-kutatást tett közzé. A Kreml ugyanakkor üdvözölte Musk „pozitív” javaslatát a háború befejezésére, miközben a tweetjét az orosz állami média is idézte.
írják.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane